Büyük Yarışma Sesli Masalı

Masalı dinlemek için play(solda üçgen şekil) tuşuna basın

Büyük Yarışma Masalı, Sesli Masal Dinle

Bir çok masal dinlemişsinizdir ama emin olun bu masal bir çok masaldan daha güzeldir. Haydi hep beraber dinleyelim ne kadar güzel olduğuna karar veririz. Haa bu arada masalı okumadan geçmeyelim lütfen. Masalı dinletme butonu metnin alt kısmında yer alıyor. Bir gün pire çekirge ve kurbağa aralarında konuşuyorlarmış. Pire ben ikinizden de daha çok zıplarım demiş. Çekirge durur mu? Hadi oradan siz benimle boy ölçüşemezsiniz demiş. Kurbağada hıhh diye burun kıvırmış siz kim zıplamak kim ben daha çok zıplarım sen daha az zıplarsın derken tartışma uzamış da uzamış, bakmışlar ki olacak gibi değil aralarında bir yüksek atlama yarışması düzenlemişler. Duyduk duymadık demeyin bizler pire çekirge ve kurbağa bir yüksek atlama yarışması düzenledik herkes bu yarışmayı izlemeye gelebilir diye dört bir yana haber salmışlar.

 

Bunu duyan kral demişki; Yarışmayı kim kazanırsa kızımı ona veririm. İşte böyle yarışma günü gelip çatmış ilk önce pire yürümüş tin tin yürüyerek ortaya gelmiş.Kralı kibarca selamlamış kendine çok güveniyormuş. masalsitesi.com Pire nede olsa insanlara çok ama çok yakın yaşantısı varmış. Pirenin sonra çekirge yerini almış doğrusu ya çok yakışıklıymış, boylu poslu çekirge kendini soylu bir aileden gelmiş sayarmış. Şarkı söylemekte benim üstüme yoktur. Sesimin güzelliğini duyan nice cırcır böcekleri kıskançlığından çatır çatır çatlamıştır, diye övünüp dururmuş. Pire ve

Sponsorlu Bağlantılar

çekirge kendisinden öyle bir eminmişler ki prensesi alacaklarından hiç mi hiç kuşku duymuyorlarmış.

 

Kurbağada ortaya çıkmış ama hiç sesini çıkarmamış. Sırasını beklemeye başlamış yarışma başlamış önce pire öyle yüksekten atlamış ki kimse onu görememiş, bu yüzden hiç atlamadığını sanmışlar sıra çekirgedeymiş. Çekirge tüm gücüyle sıçramış ama heyecandan yolunu şaşırıp kralın yüzüne çarpmasın mı kral çok kızmış bu terbiyesizliğe yüksek atlama sırası kurbağaya gelmiş. Kurbağa kara kara düşünüp duruyormuş salondakiler kurbağa yarışmadan çekilecek galiba diye düşünmüşler ama tam o sırada kurbağa sıçrayıvermiş. Sıçrayınca da doğruca altın iskembesinin üstünde oturmakta olan prensesin kucağına düşmesi bir olmuş bu olay kralın çok hoşuna gitmiş.

 

Benim en değerli varlığım kızımdır onun kucağına atlayan yarışmayı kazanmış sayılır diye kararını açıklamış. Böylece kurbağa prensesi kazanmış pire ve çekirge kendilerine haksızlık yapıldığını ileri sürmüşler pire benim hakkımı yediler oysa yarışmayı ben kazanmıştım zaten bu dünyada hep sersemler kazanır diye söylenmiş. Sonra almış başını başka ülkelere gitmiş. Orada bir çok savaşlara katılmış dediklerine göre de savaşta vurulup ölmüş çekirgede dağda bayırda dolaşıp yanık türküler söylemiş. Ben bu masalı çekirgenin söylediği bir türküden öğrendim türküde anlattığı doğru mudur yalan mıdır bilmem.