Karanlık Kraliyet Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir varmış bir yokmuş. Yılların birinde çok lüks bir kraliyet varmış. Bu kraliyetin kralı çok yaşlanmış. Birgün kızına seslenmiş.

- Kızım ben artık çok yaşlandım kral koltuğuma oturacak bir oğlumda yok. Artık benim görevimi senin üstlenmeni ve bir prenses olarak krallık vazifesini üstlenmeni istiyorum. Prenses endişeli bir şekilde, tamam babacığım sen nasıl istersen demiş. Yıllar yıllar sonra yan şehirdeki kraliyetin prensesi Bellatrix bu krallığı ele geçirme planları yapmış. Sonunda o saldırı günü gelmiş. Bellatrix bembeyaz kürklü kaplanına binip yola çıkmış. Bizim krallığın prensesi çok zekiymiş. Aklına çok iyi bir fikir gelmiş. Bellatrix'in saldırıya geçtiğinide görünce hemen planını uygulamaya başlamış. Bellatrix'in aradığı şeyde Şafak Kılıcıymış. Prenses dünyanın en hızlı demircisine gidip Kıldan ince, bıçaktan keskin ve elmastan

Sponsorlu Bağlantılar

parlak bir kılıç rica etmiş. Demirci Şafak Kılıcı'nın aynısını yapmış. Prenses Mutluluk içinde saraya geri dönmüş. Bellatrix sihirli asasını çıkarıp büyüler yapmaya başlamış. Askerlerin çoğu yaralanmış, diğerleride korkup kaçmışlar. Prenses ile Bellatrix karşı karşıya gelmişler. Prenses hiç itiraz etmeden kılıcı Bellatrix'e vermiş. Bellatrix kılıcı incelemiş. Ve üzerindeki Zümrüdüanka Kuşu desenlerinin olmadığını farketmiş. Tam sihirli asasıyla korkunç büyüyü yaparken arkadan bir ses duyulmuş.

- Avada Kedavra. Bu Melez Prensmiş. Prenses bu prense gördüğü gibi aşık olmuş, Prenste aynı şekilde. Prens prensese evlenme teklifi etmiş, prenseste kabul etmiş. Sonra prensle prensesin 40 gün 40 gece bir düğünü olmuş. Havadan üç Anka tüyü düşmüş. Biri bu masalı yazana, biri okuyana, biride dinleyen çocuklara.