Mavi Çiçekli Pasta Hikâyesi-Öyküsü

Bugün Melis'in annesinin doğum günüydü. Pastayı kendi yapmak için annesinden izin istedi. Annesi izin verince bakkala gitti fakat pasta için ne alması gerektiğini bilmiyordu. Bakkal amca:

- Vanilya, kakao, un, süt, şeker, tarçın ve yumurta al, dedi. Melis un ararken mavi bir krem gördü. Bakkal amcaya sordu, Bakkal amca ona:

- Bu kremadır. Onunla pastanı süsle ve renklendir, Dedi. Ardından küçük bir paket renkli boncuk çıkardı ve Melise verdi:

- Bunlarıda pastaya dök Melis, dedi. Melis:

- Bununla bir çicek yapacağım! diye sevindi. Malzemelerin parasını ödedi ve eve geldi. Yumurtayı, şekeri ve sütü bir kaba döktü. Biraz karıştırıp öbür malzemeleri de kattı. Daha sonra pastasını pişirdi. Üstüne cikolatalı bir sos döktü.

Sponsorlu Bağlantılar

Daha sonra da renkli boncuklarını çıkarıp pastaya serpti. Sonra özenle mavi renkli kremasından biraz sıkmak istedi. Tam o anda krema tüpü delindi ve her yere fışkırdı. Her yer krema oldu. Pastası mahvoldu. Üzüntüyle ağlamaya başladı. Tam o sırada eve gelen annesi Melis'i gördü. Ona ne olduğunu sordu. Melis olup bitenleri ağlayarak anlattı. Annesi gülerek:

- Üzülme Melis. Sen benim için pasta yapmayı denedin ya, ben yemiş kadar oldum, dedi. Melis bu duruma cok sevindi. Ertesi gün annesine yeni bir pasta yaptı. Çok da güzel oldu.

 

Sorular:

Melis neden bakkala gitti?

Annesi melis'i nasıl tesseli etti?Söyleyiniz.

Sizde bir gün pasta yapsaydınız neli bir pasta yapardınız?

 

⭐⭐⭐Tebrikler...