Uçan Hayaller Masalı

Uçan Hayaller

Hale dokuz yaşında çok akıllı ve kıpır kıpır bir çocukmuş. En büyük hayali uçmak, gökyüzünde; özgürce masmavi ufuklara süzülmekmiş. Bazen babasıyla gezmeye çıktığında babasına bu hayalinden bahseder, onunla sohbet edermiş. Babasının fikirleri onun için çok önemliymiş. Bu yüzden onunla uzun uzun bu konu hakkında konuşmak Hale için çok değerliymiş.


Okuduğu okulda hafta sonu uçurtma şenliği olacağını duyunca sevinçten havalara uçmuş. Kendi uçmasa da bir uçurtma yapacak ve uçuracakmış.

Anne ve babasıyla birlikte bütün bir günü evlerinin bahçesinde uçurtma yaparak geçirmişler. Bütün günlerini uçurtma yapmaya harcadıkları için aslında sakin bir huzur varmış içlerinde. Çünkü yarın yaptıkları

Sponsorlu Bağlantılar

uçurtma rengarenk kuyruğuyla havalarda süzülecekmiş.


Büyük gün gelmiş. Mis kokulu, esintili bir sonbahar sabahına uyanan Hale çabucak sabah rutinini halletmiş. Ve ailesiyle birlikte uçurtma şenliğinin yapılacağı alana doğru yola çıkmışlar.

Gökyüzünde uçurtmalar süzülmeye başlamış bile. Hemen Hale ve babası da uçurtmalarını hazırlayıp gökyüzüne bırakmışlar. En güzel uçurtma Hale'ninkiymiş. Annesi ve babası, Hale mutlu ve heyecanlı uçurtmasının ipiyle koştururken ona bakıp duygulanmışlar. Kızlarının en büyük hayalinin uçmak olduğunu biliyorlarmış. Ve yüreklerinden Halenin ileride çok başarılı bir pilot ya da astronot olacağını düşünmüşler. Hale uçurtmasıyla sanki uçuyormuş. Özgürce, tertemiz bir hayalle umutlara uçuyormuş.