Uçan Kaplumbağa Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir varmış bir yokmuş. Uçma hayalleri kuran bir kaplumbağa varmış. Hep uçmak istermiş. Yattığında bir sürü hayaller kurarmış. Sonra bir kuş görmüş. Bu onun için bir fırsatmış. Hemen kuşa seslenmiş:
- Hey,kuş kardeş bir aşağı bakar mısın? Kuş son anda duymuş. Evet, bir şey mi oldu? Kaplumbağa:
- Sen bir bak bir şey söyleyeceğim. Ve kuş aşağı gelmiş. Kaplumbağa ona:
- Beni sırtına alıp gezdirir misin? Lütfen? diye sordu. Kuş ilk başta istemeyip git başımdan küçük velet, seni bir mideye indiririm görürsün o zaman uçmak neymiş? Kuş bunları söyledikten sonra kaplumbağa çok alınmış ve üzülmüş. Ona da şu cevabı vermiş:
- Şimdi neden böyle söyledin ki? Kalbimi kırdın. Bu benim dünyadaki tek hayalimdi. Ve bunu gerçekleştirmek için senden yardım almak istedim. Ve şimdi beni daha iyi anlaman için de bunları söyledim. Şimdi beni anladın mı? Kuş bunları duyunca çok etkilenmiş ve şaşırmış. Ha tamam anladım, yani bu kadar istekli misin? diye cevap vermiş. Kaplumbağa

Sponsorlu Bağlantılar

bir anda:
- Evet, tabi ki. O kadar çok
istiyorum ki kuş kardeş, lütfen? Kuş:
- İyi gel o halde kanatlarımın üzerine. Yehuuuu, yaşasınn teşekkür ederim kuş kardeş! Durr,ama bir şartım var, bana yiyecek bulacaksın. Tamam Kuş kardeş her şeye razıyım ben. Sonra kaplumbağa kuşun üstüne çıkar ve birlikte uçarlar. Onları gören herkes, hem hayret etmiş, hemde kıskanmışlar onlar da kaplumbağa gibi uçmak istemişler ama cesaret edememişler. Ellerine geçen bütün fırsatları kaçırmışlar.                  
Gelelim kaplumbağa ile kuşa: Uçarken kaplumbağanın mutluluğu gözlerinden okunuyormuş.Kuşta çok ama çok sevinçli görünüyormuş. Bir başkasını mutlu etmek kuşu da çok mutlu etmiş. İlk başta ona kaba sözler söylediği için ondan özür dilemiş. Kaplumbağa da kuşun özrünü kabul etmiş. Sonsuza kadar iki iyi arkadaş olarak yaşamaya devam etmişler. Masal da burada bitmiş.