Yoksul Kıvırcık Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Eski zamanların birinde bir kız yaşarmış bu kızın adı kıvırcıkmış. Bu kızın kıvır kıvır saçları al yanakları Deniz mavisi gözleri varmış bu kız o kadar güzel o kadar güzelmiş ki görenler kıvırcığı parmakları ile işaret ederlermiş ama tek sorun şuymuş kıvırcık okula gidemiyormuş okula gitmek yerine zorunlu olarak çalışıyormuş annesine;

-Anne ben ne zaman okula gideceğim benim yaşıtlarım hep okula gidiyor ve oranın çok güzel bir yer olduğunu söylüyorlar diyormuş annesi;

-Hiç bir zaman gitmeyeceksin diyormuş bu duruma kıvırcık çok üzülüyormuş

Ama anneside böyle olsun istemezmiş kıvırcığa yoksuluz diyemezmiş arkadaşlarına eğer yoksuluz derse arkadaşlarının yanında ezik durumuna düşebilirmiş.

Yıllar geçmiş kıvırcık büyümüş küçükken okumadığı için çalışamıyormuş onun bu yüzden herkes gibi güzel kıyafetleri güzel bir işi yokmuş "keşke annem beni okula gönderseydi de ben bu durumlara düşmeseydim " diye yakınırmış ama iş işten geçmiş.