Başkan Kurbağa Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman için kalbur saman içinde cinler cirit oynarken eski harman içinde kendisiyle övünen kibirli bir kurbağa yaşarmış. Bu kurbağa yaşayan tüm hayvanlara kibirli olun dermiş ama Hayvanlar bu sözü hiç beğenmez. Ona kızıp bağırırlarmış günlerden bir gün Kurbağa söylenmeye başlamış: Kimse benden güçlü değil demiş. Bunu ormandaki tüm hayvanlar duymuş Kurbağayı başkan yapmak zorunda kalmışlar Ve kurbağayı başkan yapmışlar kurbağa artık daha çok kibirli olmaya başlamış. Yine bir gün demiş ki HAHAHA ben başkanım artık kimse bana bir şey yapamaz demiş ormanların gerçek kralı aslan yavaş yavaş kurbağanın yanına gitmeye başlamış yanına geldiğinde sen çok akılsız terbiyesizsin demiş kurbağa:
- Ben başkanım ya sen kral aslan demiş ki:
- Ben ormanlar kralıyım demiş aslan kurbağayı dereye fırlatmış çıkarmış sonra onu parçalayıp yemiş ve kurbağa kibirli olmanın ne kadar kötü olduğunu anlamış.