Bu Gün Ne Cadılık Yaptım? Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

AHRET SORULARI
Yaşasın, bahar geldi. Okuldan döner dönmez ayağıma patenleri geçirip parka koştum. Paten kaymaya bayılıyorum. Hele birkaç arkadaş birlikte kayınca çok zevkli oluyor. Annem ödev yapacağım yerde, patenlere sarılmama bozuluyor aslında. Oysa ben paten sayesinde neler neler öğreniyorum, bilmiyor. Öncelikle sağlıklı ve zinde bir vücudum oluyor. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur diye boşuna dememişler (Gerçi düşe kalka pek sağlam yerim kaldığı söylenemez ama bundan annemin haberi yok neyse ki!). Sonra, hiç tanımadığım kişilerle toplumsal gerçeklerimiz konusunda konuşma fırsatı buluyorum. Örneğin geçen gün emekli bir amca patenlerimin fiyatını duyunca, "Desene benim emekli maaşımdan bile fazla!" demez mi? Doğrusu çok üzüldüm. Laf aramızda biraz da utandım tabii. Yine de patenin yararları saymakla bitmez. İnanır, çarpım tablosunu bile paten yaparak ezberledim. Nasıl olur demeyin; çok kolay. Bu iş için öncelikle bir çift paten gerekiyor. Ayağınıza takıyorsunuz ve sokakta sekizler, dokuzlar, üçler,

Sponsorlu Bağlantılar

beşler çiziyorsunuz. Bir yandan da,"Sekiz kere dokuz yetmiş iki. Altı kere sekiz kırk sekiz..." diyerek çarpım tablosunu ezberliyorsunuz. Hele ayağınızdaki patenler son model, silikonlu cinsindense öyle hızlı kayıyorsunuz ki, çarpım tablosunu da su gibi ezberliyorsunuz. Neyse konumuz bu değil. Arkadaşım Mine de patenleriyle parka gelmişti. El ele tutuşup mahalleyi bir baştan diğerine geçtik, yokuşlarda havalandık. Derken, sokağın başında Pervin abla belirdi. Neşeyle el salladım. O da bana öpücük gönderdi. Mine yanıma yaklaşıp,"Bu kız da herkesi avucunda oynatıyor." dedi. "En başta da senin abini!" Anlamadım! eve döner dönmez anneme anlamını sormalıyım. Annemi her zamanki gibi mutfakta buldum. Akşam yemeğini hazırlıyordu. Hemen koşup iskemleye iliştim. Onunla konuşmanın tam sırası. Çünkü işten döner dönmez kendini mutfağa atıyor ve yatıncaya kadar oradan çıkamıyor zavallıcık (zavallıcık sözcüğü anneanneme aittir.)!
             
BU GÜN NE CADILIK YAPTIM KİTABINDAN