Doğrudan Kaçınan Ömer Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir varmış bir yokmuş Allah'ın kulu çokmuş. Bir çocuk varmış. Bu çocuk çok yalancıymış hiç doğru söylemezmiş. Bırakın doğru söylemeyi doğru nedir bilmezmiş bile... Fakat ailesi ona güzel yolların güzel kapıların dürüstlük ile açıldığını söylermiş. Ömer buna peki der geçermiş... Ailesi onun umursadığını sanıyormuş ama nerede... Ömer arkadaşları ile sınıfta koşarken bilgisayarı düşürüp kırmış. Ama öğretmene Ahmet kırdı demiş. Ahmet bu durumu kabul etmemiş Ömer'in her zamanki gibi yalan söylediğini anlatmaya çalışıyormuş öğretmenine. Ömer'in yalan söylediği öğretmen de biliyormuş fakat üzerine gitmemiş. Öğretmeni o gün Ömer'in yalan söylemeyi bırakması için izletmesi gereken videoyu bilgisayar kırıldığı için izletememiş

Sponsorlu Bağlantılar

ama ona daha etkili bir ders vermeye karar kılmış. Bahçede oyun oynarlarken Elif yere düşüp yaralanmış. Bunun sebebi Ali imiş fakat Ali öğretmenine bunu Ömer yaptı demiş. Ömer itiraz etmiş şaşkın bir halde Ali'nin yalan söylediğini anlatmış durmuş. Ömer bu duruma çok üzülmüş daha bir teneffüs öncesi aynı şeyi kendi yapmıştı oysa... Eee Ömer anladın mı dürüstlük neden önemli demiş öğretmen. Ömer şaşkın bir halde etrafına bakınmış ve kıpkırmızı olmuş. Ömer eve gidince annesine başından geçenleri anlatmış ve güzel kapıların dürüstlükle açıldığını anladığını söylemiş. Annesi seninle gurur duyuyorum Ömer demiş Ömer akşam yemeğinin bitmesiyle uykuya dalmış rüyasında gökten 3 elma düşmüş biri Ömer'e biri öğretmenine biri de bu masalı yazana gelmiş.