Hedefe Kilitlenen Mehmet Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir varmış bir yokmuş. Zamanın birinde çok fakir bir köyde yaşayan Mehmet adında bir çocuk varmış. Mehmet çok zeki bir çocukmuş. İlkokulu bitirdikten sonra liseye devam etmek istemiş. İstemiş istemesine de köylerinde lise ne arasın mecbur başka bir yere, şehre gitmesi gerekmiş. Mehmet zaten zeki ve başarılı bir çocuk olduğundan liseyi burslu ve yatılı olarak kazanıp şehre gitmiş. Mehmet şehre gidince her şey gözüne daha bir güzel gelmiş lisesini arkadaşlarını çok sevmiş, ama köyünü de özlüyormuş. Şehirde su herkesin evinin içine kadar gelmiş, geceleri ise ışıklar her sokak başında var gündüz gibi her yer diyerek yer gün daha bi hayran kalıyormuş yaşadığı yere ve aklına kendi köyü geldikçe hayıflanıyormuş. Köyünde de elektrik var ama herkesin kendi evinde, geceleri dışarı çıkmak çok zor ama daha zoru köyün çeşmesinden herkesin evine su getirmeye çalışması. Mehmet imkanlarının değerini bilip lisede çok sıkı çalışmış. Bu çalışmalarının sonucu lise bitmeden meyvesini vermeye başlamış. Özel üniversitelerden teklifler almış ailesinin durumu olmadığı için onaylayamamış ama bu bile gururunu okşamaya yetmiş köyünü gururlandıran bir delikanlı olmuş. Üniversite hayallerini bir kenara atıp bana bu

Sponsorlu Bağlantılar

kadarı da yeter diyen Mehmet'in köyü için yapmak istedikleri varmış. Bu istekleri doğrultusunda şehirde kalacak yer ve iş bulmuş. İşini hayalleri doğrultusunda bulup her zaman yaptığı gibi bu işine de sıkı sıkı tutunmuş çalışmış ve şehirde tanınan sevilen bir su tesisatçısı olmuş. Mehmet yaptığı işinin edindiği tecrübeleri sayesinde köyüne dönüp köyün su sorununu çözmüş. Artık her evde çeşme varmış. Bu şekilde köyüne olan sadakati ve hedefine kilitlenip aklına koyduğunu yapan yapısı sayesinde köyünü büyütmüş ve belde haline getirmiş. Kendisi de belediyenin başına geçmiş. Artık köyünü daha fazla geliştirebileceği maddi imkana da belde olduğu için devletin verdiği paralarla sahip olmuş. Köyünü geliştirdikçe yaşlanıp kendi hayatını unutmuş. Evlenmeden yuva kurmadan bi çocuğu olmadan bu dünyadan göçüp gitmiş. Hayır hayır yanlış anlamayın Mehmet bey dünyaya üzgün bi şekilde veda etmemiş köyü için gururlu bi şekilde ve köyündeki bütün çocukların baba dede diye sahiplendiği bir adam olarak bir beyefendi olarak veda etmiş. Köy için asla unutulmamak için köyünün lisesine de kendi ismi verilmiş yani onun bi lise dolusu evladı vardı.