Tilki ile Kurt Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir tilki birde kurt varmış. Tilki her zamanki gibi meyve yer, Kurt ise her zamanki gibi horoz ve tavuk kaçırır yemek istermiş. Fakat bu sefer kaçıramamış. Tilki meyve yemekle meşguldu. Kurt: 

Her zamanki gibi meyve yiyorsun. Demiş. Tilki ağzındaki ile konuşmaya başlamış:

Sana nee bee sanki umrunda. Demiş Kurt canı sıkkın sıkkın yola koyulmuş. Kendi kendine:

Acaba Tilki haklı mı? Demiş. Ama tilki her zaman akıllı dürüst ve kurt gibi horoz ve tavuk kaçırmazmış. Kurt bir gün meyve değil, horoz kaçırmaya başlamaya karar vermiş. Ama akıllı olduğunu unutmamış. Sonra kendi kendine: Ama ben akıllıyım. Neden dürüstlüğümü bozacağım

Sponsorlu Bağlantılar

ki. Ben dürüstlüğümü bozmam.Demiş.Kurt demiş ki:

Tilki kardeş. demiş. Düşündüm taşındım.Sen haklısın.Artık kurnaz,tembel,akılsız olmayacağım.Artık bende senin gibi meyve yiyeceğim.Ama bir daha tavuk horoz kaçırmayacağıma dair söz veriyorum.Demiş ve tilki demiş ki:

Bence böyle bir karara varmana sevindim.Ama böyle yapman benim hoşuma gidiyor ama kalbini kırmak istemem ama böyle bir şey kurta yakışmaz.Demiş Kurt üzülerek cevap vermiş:

Özür dilerim.Diyerek kaçıp gitmiş.Kurt can sıkıntısından ölmüş.Tilki görünce ağlayarak:

Benim yüzümden öldü.Kendimi öldüreceğim.Diyerek haykırdı.Ve kendini öldürmüş. SON