İki Arkadaşın Kavgası Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir kış mevsimiydi. Pamuk gibi bembeyaz kar yağıyor idi. İki en iyi arkadaş vardı. Evleri karşı karşıyaydı. Biri kız, biri ise erkek idi. Kız olanın adı Elif, erkek olanın adı da Emir idi. İkisi de camdan karın yağışını izliyorlardı. Emirin aklına bir şey geldi. Hemen eline telefonu alıp Elif'i aradı ve ona:

-Hadi Elif gel kar oynamaya çıkalım, dedi... Elif ise cevap verdi:

- Üzgünüm ama olmaz niye diye soracaksan eğer, hemen söyleyeyim çünkü ödevlerim var onları yapmam lazım ödevlerimi bitireyim beraber kar oynamak için çıkarız olur mu? dedi. Emir "olur peki ödevlerin bittiğinde beni ararsın", dedi.

Elif hızlı bir şekilde odasına gitti çantasından hemen kitabını, defterini ve kalem kutlusunu çıkardı. Hemen ödevini yapmaya başladı. Emir ise TV izliyor idi. Yarım saat sonra Elif ödevlerini bitirdi ve Emir'i aradı:

-Hadi Emir üzerini

Sponsorlu Bağlantılar

giyin ve dışarı çık ben ödevlerimin hepsini bitirdim, dedi. Emir hemen üzerini sıkı sıkı giyindi ve hemen ardından dışarı çıktı. Elif de sıkı sıkı giyindi ve oda çıktı. Emir kar topu savaşı yapmak istedi ama Elif ise kardan adam yapmak istiyordu. Anlaşamadılar ve hemen kavga etmeye başladılar. Ve olan oldu, küstüler. İkisi de hemen eve geri girdiler. Bi 5 dk boyunca küstüler. Örnek verecek olursak bir keresinde Emir Elif'in güzelim saatini kırmış idi. Bu yüzden Elif ile Emir yine sadece 5 dk boyunca küsmüşlerdi. Yine aynı şey oldu ve 5 dk boyunca küstüler. 5 dk dolduğunda dışarı çıktılar ve barıştılar. İlk olarak Elif'in istediği oyunu yani kardan adamı oynadılar,sonra ise Emir'in istediği oyunu yani kar topu savaşını oynadılar. Akşam olunca eve girdiler, yemek yediler ve çok yoruldukları için hemen yattılar.. Kafalarını yaptığa koydukları anda uykuya daldılar"...