Kedi ve Ördeğin Dostluğu 1 Okuma Masalı

Kedi ve Ördeğin Dostluğu 1

Bir gün, ormanın suya yakın bölgesinde yaşayan bir ördek ve bir kedi tanıştılar. İkisi de yalnızdılar ve arkadaşlık etmek için birilerini arıyorlardı. Başlangıçta, birbirlerine alışmakta zorlandılar, çünkü ördek suya dalıp yüzerken, kedi de ağaçlarda tırmanıyordu. Ancak, zamanla ördek ve kedi birbirlerinin farklılıklarını kabul etti ve iyi birer arkadaş oldular.

 

Ördek ve kedi, her gün farklı oyunlar oynayarak birlikte hoş vakit geçirirlerdi. Ördek gölde yüzerken, kedi kıyıda onu izlerdi. Kedi de ağaçlarda tırmanırken, ördek de gölün kenarında onu beklerdi. İkisi de birbirlerine çok bağlıydı ve birlikte eğlenmekten büyük keyif alıyorlardı.

 

Ancak, bir gün kedi hastalandı ve ördek çok üzüldü. Ördek, kedinin yanında kalıp ona bakmak istedi, ama suya ihtiyacı vardı. Sonunda ördek, kedinin yanından ayrılmak zorunda

Sponsorlu Bağlantılar

kaldı ve suya gitmek için göle doğru uçtu. Ancak, ördek bir süre sonra geri döndüğünde, kedi hiçbir yerde yoktu. Ördek, kedinin nereye gittiğini merak etti, içini bir korku kapladı ve onu aramaya başladı.

 

Ördek, kedinin bol yapraklı bir ağaca tırmanamadığını zor da olsa fark etti ve onu gölün kenarında bekledi. Kedi, biraz zaman geçtikten sonra, ördeği gördü ve ona koşarak sarıldı. İkisi de mutlu bir şekilde kucaklaştı ve arkadaşlıklarının her zaman devam edeceğine karar verdiler. 

 

1. Bölüm Sonu / Devam Edecek... masalsitesi.com için yazılmıştır.

Bu masalın ikinci bölümünü buradan Kedi ve Ördeğin Dostluğu 2 okuyabilirsiniz.

 

İ. Mesut ŞAHİN