Kedi ve Ördeğin Dostluğu 2 Okuma Masalı

Kedi ve Ördeğin Dostluğu 2

Bu masalın ilk bölümünü buradan Kedi ve Ördeğin Dostluğu 1 okuyabilirsiniz.

 

Sabahın erken saatleriydi, kedi rüyalar aleminde rüyadan rüyaya koşuyordu. Kedi rüyasında parkta yabancı bir ördekle karşılaştı, ördeğin tüylerinin rengini çok beğendi ve onunla da arkadaş olmak istedi. İlk kez gördüğü ördek ise, kedinin pençelerinin keskin olduğunu ve kendisine zarar verebileceğini düşündü. Ancak kedi, ona zarar vermeyeceğini, hatta bir ördek arkadaşının olduğunu söylese de ördek ondan kaçmaya kedi de onu kovalamaya başladı. Kedi heyecanla gözlerini açtığında bunun bir rüya olduğunu anlayınca sevindi. Çünkü o kimseye zarar vermek istemez, herkesle dost olmak isterdi.

 

Kedi, yakın dostu ördeği aramak için parka doğru gitti, parkın ortasındaki havuzda hareketliliği gördü, yaklaştığında arkadaşı ve diğer ördekler havuzda şarkılar söyleyerek yüzüyorlardı. Birbirlerine selam verdiler, kedi ördekle oyunlar oynamak için sabırsızlanıyordu. Zaman geçtikçe kedi ve ördek arasında samimi bir bağ kurulmuştu.

 

Hava güneşliydi, kedi bir süre havuz kenarında güneşlenip ördeği bekledi. Kedi suya girmeyi sevmez, üstelik boğulmaktan da korkardı. Ördek onu suya davet ettiyse de kedi pek istekli olmadı, en sonunda "beni sırtına alırsan gelirim" dedi. Ördek kabul etti ve kedi onun sırtına atlayıp bindi. Ama bir süre sonra ördek yüzerken aniden dalgalanmalar başladı ve kedi suya düştü. Kedi şaşkınlık ve heyecanla

Sponsorlu Bağlantılar

suya gömüldü, ördek hemen ona yardım etti ve kıyıya çıkardı. Sırılsıklam olan kedi bu durumdan hiç hoşlanmadı.

 

Parkta birkaç saat geçtikten sonra ormanlık alana doğru gitmeye, yeni yerler keşfetmeye karar verdiler. Epey yol aldıktan sonra çalılıkların arasında bir tilki belirdi. Tilki, ördeği yemek olarak gördü ve ona doğru sinsice yürümeye başladı. Gerilerden gezinerek gelen kedi hemen ördeğin yanına gitti ve onu korumak için tilkiye saldırdı. Ördek kanat çırpıp uçarak kaçmaya çalıştı. Tilki korktu ve kaçtı. Ördek, kendisini koruduğu için kediye minnettar oldu ve kediye sarılarak teşekkür etti.

 

Bir süre sonra, ördek karnının acıktığını hissetti ve yiyecek bulabilmesi için kediden yardım istedi. Kedi hemen harekete geçti ve yol kenarında bulduğu bir balık parçasını ördeğe getirdi. Ancak ördek, balığı yemedi, kendi imkanlarıyla çevreden böceklerle bir süre beslenmeye devam etti.

Yolları bir çiftliğin yakınından geçtiğinde başlarına gelebilecek tehlikenin farkında değillerdi. Güle oynaya ilerleken bir kişi hızla ördeği kovalamaya başladı. Bu çiftlik görevlisinden başkası değildi. Belli ki bu kişi kendisine verilen bir görevi yerine getirmek için uğraşıyordu.

 

2. Bölüm Sonu / Devam Edecek... masalsitesi.com için yazılmıştır.

Bu masalın üçüncü bölümünü buradan Kedi ve Ördeğin Dostluğu 3 okuyabilirsiniz.

 

İ. Mesut ŞAHİN