Kedileri Çok Seven Kız Çocuğu Hikâyesi-Öyküsü

Şirin bir bahçesi olan, iki katli bir evde küçük bir kız çocuğu yaşarmış. Adı Bilgi imiş. Onu çok seven bir ailesi varmış. Abileri ve de bir kız kardeşi. Bilgi ilkokul ikiye gidiyormuş. Çalışkan, hareketli, yardımsever iyi bir çocukmuş.

 

Hayvanları özelikle kedileri çok severmiş. Bütün gördüğü kedilerin onun olmasını istermiş Ama bu mümkün değilmiş tabi.

 

Yaşadıkları sokakta fazlaca kedi yaşıyormuş Evde beslemek için bir kedi sahiplenmek istiyormuş. Babası Bilgi'nin evde kedi beslemesini istemiyormuş. Bilgi bazen eve gizlice kedi almak istediğinde bir şekilde fark ediliyor ve kedi kapı dışarı ediliyormuş

 

Bu duruma rağmen Bilgi yılmadan kedileri sevmeye onları sokakta da olsa beslemeye devam etmiş.

 

Bir gün sokakta siyah bir kediyi yine eve almış. Bu

Sponsorlu Bağlantılar

siyah kedi sürekli kaşınıyormuş. Ona rağmen Bilgi onun kucaklamış. Evde tuvalet lavabosunda bir güzel yıkamış. Ellerinin çizilmesine aldırış etmeden kurulamış. Tertemiz yapmış kediciği. Ailesi bu durumu fark ettiğinde babası Bilgi'den gizli kediyi alıp çok uzak bir yere atmış. Uzak bir köye götürmüş. Kedinin geri gelemeyeceği kadar uzak.

 

Bilgi, kedisinin babası tarafından götürüldüğünü öğrenince evde basmış çığlığı. Çok ağlamış. O kadar ağlamış ki sesi kısılmış. Kimseye derdini dahi anlatamamış. Hatta arkadaşları kedi yüzünden, ağlamaktan sesinin kısıldığına inanmamış .

 

Sevgi öyle bağlar ki canı cana ;karşılık beklemeden, daima onla olmak istersin. Ve onun iyiliğini istersin

 

Tüm canlıların iyi anlaşabildiği, güçlüklerin birlikte aşılabildiği bir dünya dileğiyle.