Küçük Kız ve Çirkin Cadı Okuma Masalı

Güzel bir köyde ailesiyle yaşayan şirin mi şirin, sarı saçları ve mavi gözleriyle çok sevimli küçük bir kız yaşarmış. Küçük kız annesine yardım eder ve sonra kırlarda oynarmış. Hep çikolatadan ve şekerden evi olması için dua edermiş. Çünkü çikolata ve şeker yemeyi çok seviyormuş. Her zaman babasına çikolata ve şeker almasını söyler, akşam babasını yolunu heyecanla gözlermiş. Babasının aldığı çikolata ve şekerleri yer, ertesi gün yine çikolata ve şeker için dua edermiş.

 

Yine günlerden bir gün küçük kız annesine yardım ettikten sonra kırlara köpeğiyle birlikte oynamaya gitmiş. Köpeğiyle kırlarda bir süre oynadıktan sonra yorulmuşlar ve ağacın yanına oturmuşlar. Küçük kız köpeğine çikolatadan evinin, çatısının ise şekerden olması istediğini anlatmış ve bu evi yedikçe hiç bitmemesini istediğini söylerken, çirkin cadı onu duymuş. Küçük kızı kaçırıp, ona kötü işlerini yaptırmak istemiş. Bunun için hemen küçük kızın yakınına sihirle çikolata ve şekerden ev yapmış. Daha sonra küçük kızın yanına gelerek:

 

- Merhaba küçük kız. İstemeden seni duydum. Çikolatadan

Sponsorlu Bağlantılar

ve şekerden ev istemiştin. Ben böyle bir ev biliyorum, benimle gelmek ister misin? masalsitesi.com

 

Küçük kız cadının bu dediklerine çok sevinmiş ve heyecanla çirkin cadı ile gitmeye karar vermiş. Çirkin cadı, küçük kız ve köpeği, çikolata ve şekerden eve gelmişler. Küçük kız hemen çikolata ve şekerleri yemeye başlamış. Bu sırada çirkin cadı sihirle evi eski haline getirip ve küçük kızı yakalamış. Bu sırada küçük kızın köpeği hemen oradan uzaklaşmış. Küçük kız saatlerce ağlayıp ve ailesine gitmek için yalvarmış. Çirkin cadı onu bırakmayacağını ve ona kötü işlerini yaptıracağını söylemiş.

 

Küçük kızın ailesi çok meraklanmış, akşam olurken halen kızlarının eve gelmediğini gören babası, aramak için evden çıkarken küçük kızın köpeğini görmüş ve babasını küçük kızın yanına götürmek için yola koyulmuşlar. Küçük kızın babası plan yaparak cadıyı yakalamış ve küçük kızını kurtarmış. Küçük kız mutluluk içinde babasına sarılırken bir daha asla yabancı kişilere inanıp onlarla gitmeyeceğine ve çok çikolata istemeyeceğine babasına söz vermiş.