Küçük Kızın Anne ve Babasına Yardımı Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde .Küçük kızın bir sürü parası varmış ama çok kötü bir evleri varmış yani evleri her geçen gün biraz daha yıkılırmış. Kız anne ben istersen yeni bir ev alabilirim size benim yeni bir ev almak için yeterli param var annesi kıza şöyle demiş:
- Kızım senin doğum günün yaklaştı arkadaşlar ev alacaklar galiba ama anne sen nasıl biliyorsun? Geçen gün duymuştum anne sen yanlış duymuşsun onlar ev almaz nasıl yani? ben onların yanındaydım. Kızın annesi şöyle demiş :
- Ne yapalım artık başka zaman çocuk şöyle demiş:
- Ama anne. Bak kızım biz bu evle anca yüz gün yaşarız ama anne kızım hani bir hikaye okumuştun ya o hikayeyi hatırlıyor musun? Evet anne hatırlıyorum o hikayenin konusu neydi? Büyüklerin sözü dinlenmeli peki anne demiş kız ve odasına çıkmış, en sonunda kız çalışıp para kazanmaya karar vermiş. Akşamleyin kız evden kaçmış ve çalışmış ve on günde bir milyon lira kazanmış kız anne ve babasına güzel bir ev almış. Hemen eve gitmiş. Anne ve babası çok sevinmiş kız onları aldığı eve götürmüş. Anne ve babası çok sevinmiş. Kız anne ve babasını sevindirdiği için o da çok mutlu olmuş bundan sonra mutlu mesut yaşamışlar ve kız artık evden kaçmamış.