Ayşe'nin Kitabı Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayşe kitap okumayı çok seven bir çocukmuş. Bu yüzden de çok akıllıymış. Bir gün öğretmeni okula kitaplar getirmiş. Ayşe de durur mu, hemen eline ilk gelen kitabı almış. Eve gidince bahçeye çıkıp okumaya başlamış.

Kitapta Ahmet adında bir çocuk varmış, dışarıda arkadaşlarıyla oynarken annesi Ahmet'i çağırmış çünkü Ahmet'e bir mektup gelmiş. Ahmet hemen mektubu okumaya başlamış. Mektupta kardeşinin kayıp olduğu yazıyormuş. Bir de harita varmış. Ahmet hemen kırmızı işaretli yere gitmek için hazırlanıp çıkmış. hurdalık kırmızı ile işaretlenmiş hemen oraya yönelmiş Ahmet. Ama karşısına kocaman bir parkur çıkmış. Ahmet atlamış eğilmiş koşmuş ve sonunda parkuru bitirmiş ama anlamadığı parkur çok kolaymış. Ama bu sefer karşısına bir köprü ve dam çıkmış. Adam:

-

Sponsorlu Bağlantılar

Dur yolcu bu köprüden geçmek için önce bilmeceyi bilmelisin.Ahmet:

-Sor bakalım

- Bir küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk.

- E bunu bilemeycek ne var? Tabii ki limon.

- Akıllı birine benziyorsun sana bir teklifim var .

- Hayır teşekkürler

- Geç bakalım

Ahmet köprüden geçince hurdalığa varmış ve kardeşini aramaya başlamış. Ve sonunda kardeşini bulmuş. kardeşi:

- Ağabeyciğim oyunumu nasıl buldun ? Ahmet:

- Neeee? Ezgi bunu sen mi yaptın?

- Eveeet nasıl olmuş?

-Ezgi bunu bir daha yapma . demek o yüzden bu kadar kolaydı.

O sırada Ayşe'nin kitabı bitmişti ve Ayşe bu kitabı Ayşe çok beğenmişti. yarın kitabı sınıfa anlattı ve herkes onu alkışladı . Ayşe bu kitabı bütün tanıdıklarına önerdi.

SON