Laf Taşıyan Maymun Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir zamanlar uzak diyarların birinde yeşilliklerle dolu bir orman varmış. Bu ormanın tek bir sorunu varmış kimin ne sırrı varsa hemen tüm orman tarafından duyuluyormuş. Bu durumdan çok rahatsız olan karga ormanlar Kralı aslanın yanına gitmiş.

 

-Merhaba Kralım sizi rahatsız etmek istemezdim ama ormanda çok garip şeyler oluyor, kimin ne derdi sırrı varsa hemen duyuluyor kavgalar tartışmalar hızla arttı huzurumuz kalmadı..

 

Aslan;İçimizde bir hain olabilir! Diye yanıt verdi.

 

Kralın haklı olabileceğini düşünen Karga ormanda yürürken Maymunun tavşan deliğinden çıktığını gördü. Delikten çıkan Maymunun bir ağaca tırmanıp kuş yuvasına kuşların yanına gittiğini gördü

Sponsorlu Bağlantılar

 

Maymunun bu hareketinden şüphelenen Karga sessizce onları dinledi. Maymun tavşandan duyduklarını Kuşlara abartılı bir şekilde anlatıyordu.

 

Karga Ormandaki hainin Maymun olduğunu anlayınca diğer arkadaşlarınıda toplayıp bu durumu anlattı. Ve kendi aralarında Maymuna ders vermek için bir plan yaptılar, içlerinde en büyük olan fil Maymunun yanına giderek Karganın Ormanlar kralı Aslanın hakkında çok kötü şeyler söylediğini ve hakaretler ettiğini ananlattı. Bunu duyan maymun soluğu Ormanlar Kralı aslanın yanında aldı birde ne görsün bütün orman halkı orda, yaptığının ortaya çıktığını farkeden Maymun utanç içinde özür dileyerek Ormanlar Kralı aslandan Cezasını aldı...