Sakın Kanma Masalı

Fındık annesi ile parka gider.
Annesi:
-Kızım biri sana şeker verirse sakın alma içinde ne olduğu belli değil der

Fındık:
- Tamam anneciğim der ve salıncağa gidip sallanmaya başlar. Tam salıncakta keyiflenmişken annesi dayanamaz kızının yanına gider ikinci kez uyarır:
-Biri yanına gelip seni annenin yanına götüreyim mi? ‘diye sorarsa kabul etme gel birlikte oynayalım derse de sakın kabul etme!

Fındık:
-Tamam! Der ama annesi bir türlü durmaz devamlı onu uyarmaktan vaz geçemiyordu. Çünkü kızının bu uyarılara kulak asmayacağından korkuyordu. Tabii Fındık bu uyarılardan sıkılır ve annesine kızar.

Fındık:
-Anne tamam artık susar mısın, anladım. Zaten sen her zaman söylüyorsun ama başımıza herhangi bir Kötü iş gelmiyor ve gelmeyecekte diyip oyuna devam eder. Kendini çok büyük his eden Fındık başına gelecek işlerden hiç haberi olmadan oynamaya devam eder.  O sırada parkın etrafında dolanan simit adamlardan haberi yoktur. Fındık parkta oyun oynarken simit adamlardan biri çocuk parkının önüne gelir ve etrafına bakınmaya başlar. O çok kötü biridir. Her gün çocukları şekerle ve taklitlerle kandırıp, kaçırır. Parkın önüne gelip, çocukları gözetlemek için duvarın üstüne çıkıp çocukları seyreder.

Çocuklar aşırı hareketli ve aktiftir. Hiçbir çocuk yerinde durmuyordur. Simit adam çocukların hiç birini kandırıp kaçıramayacağını düşünür. Tam umudu yitirmişken birden salıncakta sallanan Fındığı görür ve parka girip Fındığın yanına oturur. Annesi telefonda konuşurken simit adam Fındığı kandırmakla uğraşır. masalsitesi.com

Simit adam:-Merhaba küçük kız
Fındık:
-Merhaba siz kimsiniz? Ben sizi daha önce hiç görmedim.

Simit adam:
-Ben babanın arkadaşıyım.

Fındık:
-Üzgünüm sizi tanımıyorum. Bir an önce yanımdan uzaklaşmazsanız çığlık atacağım der. Simit adam bu sözleri duyunca kızın, bilmiş, bilmiş konuşmasına çok şaşırır. Onun bu kadar akıllı olacağını düşünmemiştir ve kızı kandırmak için başka bir yol dener.

Simit adam:
-Ben babanın en yakın arkadaşıyım.

Fındık:
-Size daha öncede söyledim eğer bir an önce yanımdan uzaklaşmazsanız çığlık atacağım.

Simit adam:
- Ben babanın mahalleden arkadaşıyım. Ben, babanla aynı mahallede büyüdüm. Onla oyunlar oynar, ders çalışırdık.
Bu sözlerin üzerine Fındığı kandırmaya başlar. Fındık yavaş, yavaş simit adama inanır.

Fındık:

Sponsorlu Bağlantılar

-Ya öyle mi? Ne oynardınız?

Simit adam:

-Yakar top, ebelemece, seksek, topaç, futbol oynardık.

Fındık:
-Bende oynayabilir miyim?

Simit adam:
-Tabii oynayabilirsin.

Fındık:
-Önce annemden izin almalıyım...
Simit adam:
-Ben annenden izin aldım yanına gitmene hiç gerek yok.

Fındık:
-Peki öyleyse gidelim diyip, salıncaktan inip beraberce parktan ayrılırlar.

Tabii Fındığın bu kaçırılma olayından haberi yoktur. Çünkü simit adamın evine gideceğini sanıyordur. Bu sırada Fındığın annesi telefonda arkadaşıyla konuşurken Fındığın hiç yanına gelmediğini düşünüp yanına çağırır ama Fındık duymaz. Çünkü kaçırılmıştır. Bir süre annesi Fındığa bağırır ama cevap alamayınca onun kaybolduğunu düşünüp telefonunu kapatıp, Fındığı parkın içine aramaya başlar ama hiçbir yerde bulamaz. Sonra polisi arar.

Polis muz telefonda Fındığın kaybolduğunu duyunca, polis arkadaşlarına haber verir ve polis arabasıyla Fındığı aramaya başlarlar. Muz adam ise parkın içine girip, Fındığın annesinin yanına gider. Fındığın hakkında sorular sorup resmini çizer.

Polisler Fındığı ararken, Fındık ve simit adam çoktan arabaya ulaşmıştır. Simit adam arabanın önünde durup arkadaşına telefon açıp konuşmaya başlar. Fındık ilk önce onun kendi babasıyla konuştuğunu sanır, sonra farklı sesler duymaya başlayınca telefondakinin babası olmadığını fark edip çığlık atmaya başlar.

Polis, nerde olsa çocukların çığlık sesini tanır. Polis, hemen diğer polis arkadaşları havuç adama ve muz adama telefon açıp sesin nerden geldiğini söyler. Muz adamda polis arabasına biner ve yolla çıkar. Fındığın çığlık sesine ulaştıktan sonra arabayı park edip Fındığın yanına gider.

Polis:
-Fındık siz mi oluyorsunuz? Sizi kaçıran adam nerde?

Fındık:
-  Şu... şu... Şuraya kaçtı der Muz adam tam arabaya binecekken havuç adam tutukladığı adamı getirir.

Arabaya sokar.

Muz Adam:
-Küçük hanım bir daha sakın tanımadığın simit adamların yanına yaklaşma! Yoksa sizi boğup öldürebilir.

Fındık:
- Valla bilmiyordum beni kaçıracağını!

Muz adam:- Söz veriyor musun?

Fındık:
-Söz bir daha tanımadığım kimsenin yanına gitmeyecem! Diyip polisin arabasına biner ve annesinin yanına gider. Fındık annesini görünce hemen koşup sarılır.

Fındık:
- Anneciğim sen çok haklıymışsın bir daha sözünden hiç çıkmayacağım der.

www.elifincesu.com