Sigaranın Zararları Konulu Yazı

Merhaba değerli okurlar! Birkaç gündür masal yazamadım. Ama üzülmeyin. Sizleri yalnız bırakmadım ve yukarıda başlığını okuyacağınız masalı yazıyorum. Keyifli okumalar... Çok Çok eski zamanlarda Orhan adında bir delikanlı yaşarmış. Bu delikanlının ailesi çok terbiyeliymiş fakat bir kusurları varmış; Sigara kullanmak! Babası günde 5 paket; annesi günde 9 paket içermiş. Delikanlı Orhan ise hiç sigara içmezmiş. Çok üzülürmüş ana-babasının bu hallerine... Birgün konu açılmış:

— Anne-babacığım! Sağlığınız günden güne kötüye gidiyor. Lütfen içmeyin bu sigarayı! Sigaranın sağlığa zararları vardır: Kanser yapar! Anne-baba:

— Oğlum, biz alıştık bırakamıyoruz. Bildiğin tiriyakisi olduk bu sigaranın! Lütfen bize karışma ve sende kullanma... Oğlan içinden: "Siz bu akşam görürsünüz, bir rüyanıza gireyimde bakın ne oluyor!" diye söylenmiş. Ana-babasınada tamam demiş. Akşam bu anne-baba uyuyunca; Bizim Orhan hemen hazırlıklara başlamış; bir sigara paketi almış bu paket hiç yanmamış ve içinden dört gtane sigara çıkarmış. Sigara paketini alıp doğruca ana-babasının rüyasına girmiş. Ana-babası rüyalarında oğullarını görünce şaşırmışlar:

— Oğulum, ne işin var burada? O anda sigara paketi konuşmaya başlamış tabiiki içindeki sigaralarla birlikte: "Oğulunuz sizin sigara içtiğinizi biliyor,, sigaranın sağlığa zararlarını bizden size ve tüm sigara içenlere anlatmamızı rica etti, bizde kabul ettik." Anne-Baba şok!

— Siz nasıl konuşabiliyorsunuz? Sigaralar ve paket:

— Bizim konuşma yetkimiz anca bizi eline alıp birinin rüyasına girdiğimizde başlar. Oğulunuz bizi aldı ve rüyanıza getirdi...

Sponsorlu Bağlantılar

Şaşırdık doğrusu. Biz bu kadar triyakisi olmuşuz. Oğlan bizi kurtarmaya çalışıyor...

— Yaaaaaaaaaaaa, demiş sigaralar ve paket. Bizdde onun bu çabasını takdir ediyoruz. Şimdi bizi iyi dinleyin: Biz aslında çooooooooooook eskilerden ilâç şeklinde satılıyorduk. Yani bizi Doktorlar; "İçin, faydası vardır." diye satıyorlardı... Sonra teknoloji gelişti. bizi zararlı olarak tanıttılar ve hâlen zararlı olarak tanıtıyorlar. Biz eskiden Doktorların söyledikleri ile yaptıklarının birbirini tutmaması neticesinde çok rahatsız oluyorduk. Uyanıklar, bizi alıyorlar ama içmeyip diğer insanlara satıyorlardı! İyiki bizi teknoloji gelişti de zararlı olarak gösterdiler ve satışımızı zamlandırdırdılar. Biz zamlanınca halkta bizi almaz oldu. Siz hariç- Sizide bu illetten vazgeçirmemiz lazım. Siz uyanınca elinize bizi aldığınız anda sizin elinizi yakacağız ama kül etmeyeceğiz taaaaa ki bizi bırakıp almayana kadar...... Biz kansere sebep oluyoruz, Biz öksürterek insanın gebermesine sebep oluyoruz. Akciğerlere girip onları tıkıyoruz. Karaciğer yağlanması yapıp böbrekleri iflas etttiriyoruz... Anne ve baba korku ile uyanmışlar. Baba sigara içmek istemiş tam paketi eline almış kiiiii eli yanmaya başlamış ama ne yanmak! Sonra onu çöpe atıvermiş:

— Hanım, hanım,..... bu evde artık sigara içmeyi yasaklıyorum...

— Niye ki!

— Al da sigara paketini ne oluyor kendin şahit ol! Kadın eline sigara paketini almış ve eli öyle bir yanmış ki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sonra da çöpe atmış... Bir daha da sigara içmemişler ve içenleri de uyarmışlar. Siz siz olun Tüm Dünyalı insanlar! Sigara içmeyiinn! Doğamızı kirletmeyin ve sigara içilen ortamda bulunan çocuklar pasif içici oluyorlar bunu da bilin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!