Şirinler Sınıfı Piknikte Okuma Masalı

Şirinler Sınıfı Piknikte

Bir ders yılı daha sona ermişti. Şirinler anasınıfı son hafta düzenlenen pikniğe gidecekti. Belirlenen gün ve saatte, çocuklar anneleri ile okulun bahçesinde toplandılar. Herkesin elinde piknik sepetleri vardı. Çocuklar, güneşten korunmak için güneş şapkası takmışlar, ince ve kısa giysiler giymişlerdi. Nihayet otobüs geldi. Herkes sıra ile otobüse bindi. Öğretmen çocukların isimlerini okudu. Annelerinin yanına oturttu.

          Sepetler arabanın bagajına yerleştirildi. Hep birlikte şarkılar söyleyerek piknik alanına geldiler. Çocuklar yemyeşil çayırlara yayıldılar. Bol bol koşup oynadılar. Anneleri ağaçlara hamak gerdi, salıncaklar yaptı. Çocuklar çok eğlendiler. Daha sonra öğretmenleri ile çevreyi dolaştılar. Çocuklar öğretmenlerine ve annelerine kır çiçekleri topladılar.

Öğretmenleri:

- Haydi, o zaman bu çiçeklerden taç

Sponsorlu Bağlantılar

yapalım.

Annelerinin de yardımı ile her çocuğa birer taç yaptılar. Çocuklar taçlarını takarak hatıra fotoğrafı çektirdiler. Daha sonra büyük bir piknik sofrası açıldı. Neşe içinde yiyeceklerini yediler. Yakar top, birdir bir, ip atlama oyunları oynadılar. Annelerde oyunlara katıldı. O gün akşam çok çabuk olmuştu. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadılar. Öğretmen eve dönüş saatinin geldiğini duyurdu. Herkes eşyalarını toplamaya başladı.

Öğretmen:
- "Etraftaki çöpleri ve atıklarımızı da toplamalıyız. Çevremizi temiz tutmalıyız. Gittiğimiz piknik yerlerini nasıl bulmak istiyorsak öyle bırakmalıyız" dedi.

        Hep birlikte çöpler toplandı. Eller yıkandı. Otobüse binildiğinde herkes taçlarını tekrar taktı. Neşeli şarkılar eşliğinde geri döndüler. Herkesin yüzünde, unutulmaz bir günü paylaşmanın mutluluğu vardı.