Pelin Plajda Okuma Masalı

Pelin Plajda

Pelin ve annesi plaja geldiler. Önce kabinlere giderek, mayolarını ve terliklerini giydiler. Daha sonra kumların üzerine hasırlarını yaydılar. Şemsiyelerini açtılar.

Annesi:
- Gel bakalım, Pelin. Önce güneş yağını sürelim. Güneş seni fazla yakmasın.

Pelin:
- Evet ama sonra ben önce denize girmek istiyorum.

Pelin biraz ilerledikten sonra geri döndü.

Annesi:
- Ne oldu. Yoksa korktun mu?

Pelin:
- Hayır anneciğim. Şapkamı çıkarmayı unutmuşum.

Pelin şapkasını çıkardı. Tekrar deniz kenarına gitti. Deniz biraz dalgalıydı. Denizin dalgası Pelin’i biraz ıslattı. Pelin geri kaçtı. Daha sonra tekrar ilerledi ve kendini suya bıraktı. Yüzmeye başladı. Evet yüzebiliyordu. Biraz yüzdükten sonra denizde birkaç çocukla arkadaş oldu.

Pelin:
- "Benim deniz topum var. İsterseniz birlikte oynayabiliriz" dedi. Çocuklar öneriyi kabul ettiler. Pelin koşarak annesinin yanına geldi. Annesi havluyla onu kurulamak istedi.

Pelin:
- "Kurulanmaya gerek yok anneciğim topumu almaya geldim. Arkadaşlarımla oynayacağım"

Sponsorlu Bağlantılar

dedi.

Annesi çok sevindi.
— Aferin benim kızıma kendisine arkadaşta bulmuş. Haydi al bakalım topunu. Güzel güzel oynayın. Sakın ileriye gitmeyin, kenarda oynayın.

Pelin:
- Tamam anneciğim sen merak etme.

Pelin, arkadaşları ile top oynadı. Güzel güzel eğlendi. Fakat biraz sonra ağlamaya başladı. Annesi hemen yanına gitti.

— Ne oldu neden ağlıyorsun? dedi.

Pelin’in ayağını cam kesmişti. Ayağı kanıyordu. Annesi çok üzüldü.

— "Kim atmış bu camı buraya, bilinçsizce yapılan davranışlar nelere mal oluyor. Bu kaza hepimizin başına gelebilirdi. Çevremizi temiz tutmalıyız. Denizleri ve sahilleri kirletmemeliyiz" dedi.

Arkadaşları Pelin’e “geçmiş olsun” dediler. Annesi Pelin’i sağlık kabinine götürdü. Sağlık memuru, Pelin’in ayağını temizledi. Yarasına tentürdiyot sürdü. Yara bandı yapıştırdı. Pelin ve annesi sağlık memuruna teşekkür ettiler. Daha sonra Pelin’e, annesi bir dondurma aldı. Güneş kremi sürünerek öğlene kadar annesiyle birlikte güneşlendiler.