Yağ Yağ Yağmur Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

şıp şıp şıp bir iki üç tıp ..... bay fil yaşasın yağmur yağıyor yağmuru çok severim .        hortumu mu gök yüzüne uzatır hüp hüüp yağmur suyu içerim. dedi. kaplumbağa kabuğuna sindi. yağmuru hiç sevmem. yağmur da kırlarda gezemem.dedi. yağmur iyice şiddetlendi.  kırlangıç yuvasına saklandı. tonton ayı ininden hiç dışarı çıkamadı. ağaçkakan yağmurun dinmesini beklerken ağaç kavuğunda uyuya kaldı. kurbağa yağ yağ yağmur diye vıraklayarak şarkıya başladı. tavşan havuç bahçem sulandı. iyi ki yağmur yağdı dedi. yağmur hiç durmadan akşama kadar yağdı. yağmur yağdıkça ormandaki dere daha hızlı akıyodu. dere nin suları iyice kabardı. sabahleyin yağmur dinince tonton ayı ininden çıktı. derenin karşı kıyısına geçecekti. ama o da ne derenin üzerindeki eski köprü neredeydi. kurbağa dere yağmur yağınca iyice kabardı. sular köprüyü aldı . götürdü. dedi ayıcık çok üzüldü çünkü bal bulabilmek için karşı kıyıya geçmeliydi. sincap tavşan ağaçkakan

Sponsorlu Bağlantılar

köstebek de dere kıyısına geldiler. onlarda karşıya geçmek istiyodu.  ama hiç biri yüzme bilmiyodu . tavşan dediki herkesi yardıma çağıralım. hep beraber  yepyeni köprü yapalım çok geçmeden herkese haber verdiler karga onlara yardım etmek istemedi. ben köprüyü napayım ne zaman istersem karşı kıyıya uçarım. kendi köprünüzü kendiniz yapın dedi. kırlangıç uçarak yardıma geldi. bende uçarak karşıya geçerim. ama size seve seve yardım ederim. dedi. ördek de yardıma gelmişti. ben yüzerek geçsemde  karşıya ...... yardım ederi arkadaşlarıma..... dedi karga bunları duyunca söylediklerin den utandı durun durun beni de bekleyin dedi fil uzun hortumuyla kesilen ağaçları taşıdı ayı da ona yardım etti kurbağayla  ördek tahtaları yerleştirdi kargayla kırlangıç çekiçi çiviyi kaptı kaplumbağayla  tavşanda  onlarla birlikte tahtaları çaktı   hep birlikte akşama kadar çalıştılar sonunda köprüyü bitirdiler.  köprünün üzerinden geçerek neşeyle şarkı söylediler.