Yalan Söyleyenin Sonu Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Evvel zaman içinde kalbur zaman içinde bir köyde sarı saçlı siyah gözlü buğday tenli bir kız varmış. Bu kız köydeki diğer kızların hepsinden güzelmiş. Bu yüzden köydeki tüm erkekler bu kızın peşinde koşarmış. Kız bir süre geçtikten sonra bu erkeklerin baskısından sıkılıp ormana kaçmaya karar vermiş.

Kız köyden ayrıldıktan sonra uçsuz bucaksız bir ormanın içine girmiş ama ne yazık ki ormanı hiç bilmediği için ormanın içinde kaybolmuş. Kız akşam olunca iyice korkmaya başlamış. Kız hızla ormanın içinden çıkmaya çalışıyormuş sabaha kadar aynı yönde hiç durmadan koşmuş. Sonunda bir ovaya varmış. Burada odun toplayarak bir ateş yakmış ve o geceyi orada geçirmeye karar vermiş. Kız bakmış böyle olmuyor yerde çok korunaksız bir ağaca tırmanıp orada yaşamaya karar vermiş. Kız iyi kötü geçiniyormuş ama bir gün bu ovaya korkunç ve dehşet verici bir cadı gelmiş. Bu cadı kızı

Sponsorlu Bağlantılar

görür görmez kıskanmaya başlamış ve hemen onu bir kuşa çevirmiş. O günden sonra kız artık bir kuş olarak yaşıyormuş. Bir gün yine özgürce uçarken bir avcı bizim kuşu vurmuş. Kuş çırpınarak yere düşmüş avcı bu kuşu almış ve torbasına koymuş.

   Avcı bu kuşu alıp evin yolunu tutmuş. Avcı tam bu kuşu kesecekken kuş iplerini koparıp kaçmış . Bizim kuşun karnı çok açmış ve yemek bulmak istiyormuş. Kız yerde bir ekmek kırıntısı görmüş ve yemiş kızın karnı doymuş kız yine özgürce uçarken yerde çok yakışıklı bir erkek görmüş ve bu erkeğe tutulmuş. Gidip erkegin koluna konmuş. Bu erkek kuşları çok sevdiği için kuşu öpmüş ve kuş birden çok güzel prenses gibi bir kıza dönüşmüş. Oğlanda bu kıza aşık olmuş beraber 40 gün 40 gece krallara layık bir düğün yapmışlar ve mutlu sona ermişler. onlar çıksın kerevetine biz çıkalım kerametine.