Küçük Balığın İmtihanı Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir varmış.bir yokmuş. Denizin içinde

 

Soyu tükenmekte olan bir balık varmış.

 

Bu balık oyle renkli oyle güzel bi o kadarda yalnızmış.

 

Hergün kendisinden birini bulmak için denziin her bölgesini gezermiş. Ve bulamadığı içinde kahrolurmuş. Üzüntüden artık ne yapacağını ne edeceğini bilmeden ağlayıp dururmuş ...

 

Ertesi gün yanına bir köpek balığı yaklaştıkça yaklaşmış. Arkasına bakan güzeller güzeli balık. Aslanı görünce kaçmaya başlamış kaçışta kaçış olsa bari kendini dar bi alanda bulmuş. Sağa sola imdaaat yardım edin diye bağırmış.bunu duyan balıklar köpek balığının korkusundan bişi yapamamış. Köpek balığı güzel balığı sıkıştırdığı yerden direk midesine hoplatmış öyle iştahla yemişki bunu gören balıklar sağa sola kaçışmaya başlamış.

 

Canavar köpekbalığı, Güzeller güzeli balığı ısırmadan yuttmuş çünkü balık küçük olduğu için dışlerinin arasında kalır diye yutmakla midesine atmış. Şimdi gel gelelim masalımızın sonuna yaklaşmaya...

 

Küçük balık köpekbalığının içindeyken birde ne görsün. ona benzer onlarca balık ve küçük balık sevincinden köpek balığının mide olduğu bölgeye vura vura mest olmuş

Sponsorlu Bağlantılar

bunu gören diğer balıklarda küçük balığa:niye böyle yapıyonki biz burda mahsur kapana kısılmışken bu neyin sevinci ? Demişler.

 

Küçük balık onları dinlemeden etmeden yine sağa sola hızla vurmaya devam etmiş. Köpek balığı midesindeki bu acıyı ne olduğunu anlamadan denizin orta yerinde kusmuş...

 

küçük balık ve onun soyundan gelen balıklar köpek balığının ağzından çıkar çıkmaz hepsi aynı yönde büyük hızla ilermeye ve canlarını kurtamanın heyacanıyla fırlayıp gitmişler.

 

Ardından tek tek küçük şirin balığa teşekkür ettiler.

 

Küçük balık gülümseyerek: siz benim ailemsiniz iyiki o vahşi köpek balığı beni yedi. Ben zannedıyodumki bu denizde bende başka kimse kalmamış güzel balıklardan meğersem ailemin hepsini köpek balığı yutmuş.

 

Küçük balık bunu kutlamak için eğlence düzenlemişler.

 

Ve herkes mutlu mesut yaşamlarını sürdürmüşler....

 

 

(Hikayede anlatılmak istenen: insanlar kendilerini hiçbir zaman yalnız hissetmesinler .aile büyük bir ortamdır hiç yok olamaz.)

 

İLETİŞİM İÇİN.

İnstagram(@__.veysel__)

Facebook ( VEYSEL TANRIKULU)