Yardımseverliğin Önemi Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde küçücük bir köyde bir erkek çocuğu yaşarmış. Bu çocuk babasına ve arkadaşlarına yardım etmeyi çok severmiş. Babasına hergün tarlada yardım eder eve para götürmek için gece gündüz çalışırmış. Çünkü bazen evde yiyecek birşey kalmaz gece aç yatmak zorunda kalırmış ama bir gün babası orman da gezinirken tümsek bir yer görmüş. Gidip orayı kazdığında eski bir sandık bulmuş. Sandığı yerden çıkartıp açtığında içinin bir sürü altın dolu olduğunu görmüş. Önce onun başkasına ait olduğu için onu tekrar yerine koymaya karar vermiş ama fakir oldukları için almaya karar vermiş.Sandığı sırtladığı gibi bir solukta eve gelmiş. Altınları evdeki kişilere göstermiş.  Evdeki herkes çok sevinmiş.

Sponsorlu Bağlantılar

Artık çalışmak zorunda kalmıyacaklarmış. Aradan bir sene geçmiş yardımsever çocuk artık eskisi kadar kimseye yardım etmiyor. Hatta işlerini başkalarına yaptırıyormuş. Bu değişiminden sonra onu kimse sevmemeye başlamış. Erkek çocuk yavaş yavaş yalnız kalmaya ve paralarını da boş yere harcamaya başlamış. Tabi evdeki kişilerde paralarının değerini unutup onlarda boş yere harcamışlar. Artık paraları yavaş yavaş tükenmeye başlamış ve bir hafta sonra paraları bitmiş. Bundan sonra eski hallerine tekrar dönmüşler ama uzun bir süre calışmadıkları için çalışmayı unutmuşlar ama eski arkadaşları onların eski hallerine döndüklerini görünce yardım etmeye başlamışlar. Aradan bir ay geçtikten sonra erkek çocuk eskisi gibi yardımsever olmuş ve bir miktar parası olduğunda onu boş yere harcamak yere paraya ihtiyacı olanlara verdi.