Yıldızların Maçı Masalı

Yıldızların Maçı

 

Çocuk gün doğmadan uyanmış penceresini yeni açmıştı. Kendisini rüzgarın kollarına bırakıp gözlerini kapatmıştı.  Çok rahatlatıcı ve huzur vericiydi. Çocuk birden vücudunda bir hareketlilik ve soğukluk hissetti. Gözlerini açınca ne görsün! Evinde değildi. Şu anda bulunduğu yeri hiç görmemişti. Arkasından sesler geliyordu. Döndüğünde iki yıldız kavga ediyordu. Biri, sen bu maçta kazanmayı hak etmedin, diyordu. Diğeri ise, Ne oldu, kıskandın mı! Zaten senin bu maçı kazanmaya hakkın yoktu.

 

Çocuğun gözleri fal taşı gibi açılmıştı. Şaşkınlığını üzerinden atamamıştı. Karşısında gördüğü yıldızlar insanlar gibi konuşuyor hatta maç kavgası yapıyorlardı. Uzun süre yıldızların kavgasın seyretmişti. Yıldızlar kavgadan çocuğu fark etmemişlerdi. Aradan bir süre zaman geçince yıldızların biri çocuğu fark etti. Çocuğu şöyle bir süzdükten sonra yanındaki yıldıza “Aman Allah’ım, bu da neyin nesi!” dedi. Diğer yıldız ben de bilmiyorum, dedi. Tamamen maçı unutmuşlar çocuğu izliyorlardı. Uzaktan bir yıldız daha geldi. Hatta bu yıldızın beyazlı sarılı bir forma vardı. Çocuğa hoş geldin, dedi. Seni buraya ben getirdim diyerek çocuğun koluna girdi. Çocuklar beraber ilerlemeye başladı.

            Çocuğu kocaman bir yıldızın önüne çıkardılar. Büyük yıldız: masalsitesi.com

- Merhaba ufaklık, benim adım Kutup Yıldızı. Sana göre büyük görünüyorum. Benden korkmana gerek yok.

 

Çocuk: “Evet öyle oldu. Tanıştığıma memnun oldum. Fakat biraz şaşırdım. Bizim dünyada yaptıklarımızı siz de burada yapıyorsunuz. Büyük Yıldız:

 

- Evet, dediğin gibi. Bizim burası yıldızlar ülkesi. Biz aslında seni uzun zamandan beri izliyoruz. Biz futbolu çok seviyoruz. Ama karşı takım bizi hep yeniyor. Sen de izlediğimize göre çok iyi top oynuyorsun. Senin final maçında bize yardım etmeni istiyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer onları yenebilirsek sana istediğini vereceğiz.

 

            Çocuk bu teklifi düşündü ve kabul etti. “Peki bizim takımın adı neydi?” diye sordu. Bizim takımızın adı “Pamuk Yıldızlar” rakip takımın adı ise “Çılgınlar”, dedi Kutup Yıldızı.

 

            Maç başlamak üzereydi. Eğer pamuk yıldızlar kazanırsa çocuk istediğini alacaktı. . 6 gol atan maçı kazanıyordu. O heyecan ile maç başladı. Çılgınlar gerçekten çok iyi oynuyordu.  Daha ilk yarı bitmeden 3-0 öne geçtiler. Pamuk yıldızlar maçı kaybediyordu. Kutup Yıldızı yine kaybedeceklerini düşünüyordu.

 

            Çocuk cesaretini topladı. “Niye böyle korkak oynuyorsunuz?” dedi takım arkadaşlarına. “Haydi, biz bunları yenebiliriz.” dedi ve tüm gücüyle saldırdı. Takım arkadaşları da çocuğun cesaretini onlar da saldırmaya başlamışlardı. Bir süre sonra maç 3-1 olmuştu. Golü de çocuk atmıştı. Hem de kaleci kuyruklu yıldıza.

 

            İkinci yarı da ise aynı şekilde oynandı. Çocuk tam 3 gol atmış, 3 gol de attırmıştı. Maçı 6-5 Pamuk Yıldızlar kazanmıştı. Çocuk seviniyordu. Çünkü şimdi hayaline kavuşacaktı.

 

            Maçtan sonra büyük yıldız çocuğu tebrik etti. Ona yıldız süsleri hediye etti. Çocuğa “ Şimdi benden ne istiyorsun diye sordu. Çocuk ben futbolcu olmak istiyorum. Beni dünyanın en iyi futbolcusu yap, demişti. Kutup Yıldızı tamam demişti.

 

            O çocuk Messi’ydi. Dünyanın en büyük takımlarından birinde oynuyordu şimdi. Ama en büyük taraftarları hep gökyüzündeydi. 

Rüveydanur TÜRKMENOĞLU