Anne ve Baba Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Ali adında bir çocuk varmış. Ali 5 yaşındaymış. Ali bir gün okula gitmek için  uyanmış. Elini yüzünü yıkanmış, kahvaltısını etmiş ve okul kıyafetlerini giymiş. Okul kıyafetlerini giyerken pantolonunu üzerine basmış ve pantolonu yırtılmış.

-Eyvaah!! Diye bağırmış Ali ve üzülmüş. Bunu duyan annesi hemen Ali'nin yanına koşmuş ve:

-Ne oldu oğlum? Demiş. Ali:

-Giyerken pantolonunu yırttım anne özür dilerim, demiş. Annesi:

-Olsun oğlum bişey olmaz yırtılan pantolonun olsun ben sana bir tane daha pantolon almıştım, demiş. Ali buna çok sevinmiş. Annesine teşekkür etmiş. Pantolonunu giyip çantasını da alıp  kapıdan çıkmış. Otobüs durağına gitmiş. Fakat evde pantolonu yırtıldığı için otobüsü kaçırmış. Sıradaki otobüsü beklerse derse çok geç kalacakmış. Sonra ne yapsam diye düşünmüş.

"Ben en iyisi taksiye bineyim." demiş içinden. Ama sonra yanında para olmadığı aklına gelmiş ve tekrar üzülmüş. O sırada da durağın önünden babası geçiyormuş. Ali'yi üzgün gören babası sormuş:
-Ali oğlum, ne oldu neden üzgün duruyorsun? demiş. Ali de her şeyi anlatmış. Babası:

-Üzülme oğlum üzülcek ne var bunda ben seni ders zili çalmadan okula yetiştiririm demiş. Ali buna çok sevinmiş ve binmiş arabaya. Babası Ali'yi tam zamanında derse yetiştirmiş. Ali teşekkür etmiş ve derse girmiş. Derste öğretmenleri

Sponsorlu Bağlantılar

öğrencilerden anlamlı bir kompozisyon yazmalarını istemiş .Ali'nin aklına bişey gelmiyormuş. Biraz düşünmüş Ali. Sonra aklına okula gelmeden önceki yaşadıkları gelmiş.'Ben bu sabah çok aksilik yaşadım ama canım annem ve canım babam hepsine bi çözüm buldu. Ben en iyisi anne ve babanın önemini anlatan bir kompozisyon yazayım.'demiş.

  Ali yazmış kompozisyonunu bitirmiş. Öğretmenine vermiş. Öğretmeni Ali'nin kompozisyonunu çok beğenmiş ve yarışmaya dahil edeceğini söylemiş. Ali buna çok sevinmiş. Okul bitmiş eve dönüş saati gelmiş. Ali otobüse binmiş ve evine gitmiş. Evine gittiğinde annesi ve babası evdeymiş. Ali derste olanları anne ve babasına anlatmış ve teşekkür etmiş. Anne ve babası da:'Sen bizim için çok kıymetlisin oğlum tabiki senin zor zamanlarında bizim sana yardım etmemiz gerekiyor.'demişler.

   Aradan bir hafta geçmiş ve öğretmeni yarışmada birinci gelen kompozisyonu açıklayacağını söylemiş. Ali çok heyecanlanmış ve sabırsızlıkla beklemiş. Öğretmen:

-Sevgili öğrenciler geçen hafta yapılan kompozisyon yarışmasının birincisi açıklandı. Şimdi ben de birinci olan arkadaşımızı açıklayacağım. Kompozisyon yarışmasında birinci olan arkadaşımız 'Annem ve Babam'adlı kompozisyonu ile sevgili Ali TÜRK...

  Ali ismini duyunca çok heyecanlanmış. Hemen öğretmeninin yanına gitmiş ve öncelikle anne ve babasına sonra Öğretmenine teşekkür etmiş.