Küçük Terlik Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Yıllar önce küçük pembe renkli, parlak bir terlik varmış. Bu küçük terlik, sevimli bir kıza aitmiş. Sevimli kız terliği çok sever her gün giyermiş. Onsuz hiçbir yere gitmezmiş. Aradan zaman geçmiş, geçmiş ve artık sevimli kız büyümeye başlamış. Tabi kızın sadece boyu değil ayaklarıda büyümüş. Küçük terlik artık sevimli kızın ayaklarına olmamış. Bunun üzerine sevimli kızın anne ve babası ona kırmızı renkli başka bir terlik almışlar. Küçük terlik ise bir köşeye atılmış.

Bunun üzerine küçük terlik yeni gelen kırmızı terlikten intikam almaya karar vermiş. Gece olup kız uyuduğunda kırmızı terliği alıp camdan aşağıya atmış. Hava yağmurlu olduğu için kırmızı terlik çamura bulanmış ve gözden kaybolmuş. Küçük terlik mutlulukla sabahın olmasını ve kızın onu giymesini beklemiş.

Güneş doğmuş, hava aydınlanmış. Kızın alarmı çalmış ve hemen terliklerini aramış ama bulamamış. Bunun üzerine ayağına iyice küçük gelen pembe küçük

Sponsorlu Bağlantılar

terliklerini zorla ayağına geçirmiş. Bu durum küçük terliği mutlu etsede canını çok yakmış. Neredeyse kopacakmış. Yaptığından çok pişman olmuş. Bunun üzerine yine geceyi beklemiş. Gece olduğunda kırmızı terliği bulmaya çıkmış. Çamura saplanmış şekilde onu bulmuş. Eve götürüp yıkamış ve temizlenmesi için yardım etmiş. 

Gece yaşanan bu olaydan sonra yine güneş doğmuş ve sabah olmuş. Kız kırmızı terlikleri görünce çok mutlu olup onları giymiş. Bu esnada küçük pembe terliğide eline almış ve çöpe yönelmiş. Küçük terlik çöpe gideceği için çok üzülmüş. Ama kız onu alt komşusuna götürmüş. Alt komşusunun da küçük bir kızı varmış. Terlikleri ona vermiş. Artık küçük terliğin yeni sahibi bu kız olmuş. Küçük terlik ve yeni arkadaşı çok mutlu iyi anlaşmış. Küçük pembe terlik ise pişman olup kırmızı terliği kurtardığı için kendiyle gurur duymuş ve bir daha böyle bir kıskançlık yapmamaya karar vermiş. Bu masalda burada bitmiş.