Devin Maceraları Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir zamanlar çok iyi kalpli bir dev yaşarmış. Bu dev kılık değiştirebilme özelliğine sahipmiş. Canı ne zaman istese birinin kılığına girermiş. Günlerden bir gün Devin yaşadığı yere bir insan yavrusu düşmüş. İnsan yavrusu nerde olduğunu anlayamamış. Ama dev onu görünce korkmasın diye kendi kılığına girmiş ve insan yavrusuyla konuşmuş:

- Ne işin var burada burası benim memleketim. İnsan yavrusu:

- Bende bilmiyorum. Bir anda kendimi burada buldum. Dev:

- Benden korkmana gerek yok insanoğlu! Gel seninle birlikte yaşayalım. İnsan yavrusu:

- Annem babam beni merak ederler. Onları bulmalıyım. Ben falanca bir memlekettenim. Dev:

- Ben o sözünü ettiğin memleketi tanıyorum. Gel seni oraya götüreyim. İnsan yavrusu:

- O nasıl olacak peki? Sende

Sponsorlu Bağlantılar

benim gibi insansın. Dev:

- Nasıl olacağını şimdi görürsün. Sen korkmamak için sıkı sıkı gözlerini yum ve sırtıma atla. Ben geldiiiiiiik diyince sana gözlerini açarsın." İnsanoğlu "Tamam!" Deyip gözlerini sıkıca kapatıp devin sırtına atlamış. Dev hemen bir kartala dönüşmüş ve çocuğu dediği ülkeye uçurmuş. "Gelldddddiiiiiiik" demiş dev ve gözlerini açmış insanoğlu. Dev insanoğlunun annesini ve babasını bulmuş ve üçü bir arada mutlu bir şekilde yaşayıp gitmişler. Sakın haaa arkadaşlar! Tanımadığınız insanların peşinden gitmeyin. Onlar size yararmı sağlayacak yoksa zararmı verecek belli olmaz... Herkes bu dev gibi iyi niyetli olmayabilir... Yeni masallarımla tekrar karşınızda olacağım.... Şimdilik hoşçakalın!