Camı Kıran Çocuk Konulu Yazı

Camı Kıran Çocuk

Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde küçük ve çok sevimli bir çocuk varmış. Bu çocuk annesi, babası ve kardeşiyle birlikte güzel mi güzel bahçeli bir evde yaşıyormuş. Bir gün odasında misketleriyle oynarken aklına bir şey gelmiş. Şu elimdeki misketleri cama atsam kırılır mı acaba? Hem cam nasıl kırılır merak ediyorum diye düşünmüş. Sonra elindeki misketleri cama doğru fırlatmış. Tabi cam şangır şungur kırılmış. Çocuk hem çok şaşırmış, hem de korkmuş. Babası ve annesi kızar diye de perdeyi kapatıp hiç birşey olmamış gibi davranmış.

Odanın içinden camın kırık olduğu hiç anlaşılmıyormuş. Gece olunca herkes yatmış uyumuş. Bu sırada yoldan geçen bir hırsız camın açık olduğunu farketmiş. Kırık olan camdan içeri girip odadaki tüm oyuncakları, kitapları ve çizgi filmleri alıp kaçmış. Sabah olduğunda çocuk uyanıp da etrafına bakmış. Bir de ne görsün? Oyuncakları, kitapları ve çizgi filmleri yok olmuş. Şaşkınlık içerisinde anne ve babasına bağırıp onlardan yardım istemiş. Anne ve babası da hemen çocuğun odasına gitmişler ve onlar da çok

Sponsorlu Bağlantılar

şaşırmışlar. Çocuğun babası odayı şöyle bir kontrol edip sorunu bulmuş. "Buraya hırsız girmiş. Çünkü odanın camı kırılmış. Hemen polisi aramalıyız" deyip, aramış. Adresi söyleyip beklemişler. Biraz sonra polisler gelip odadaki her yeri araştırmışlar. Pencerenin önünde kırık bir cam parçasına takılan bir şapka bulmuşlar. Evdekilere bu şapkanın kime ait olduğunu sormuşlar. Çocuğun annesi bu şapka hiçbirimizin değil demiş. Polisler şapkanın hırsıza ait olabileceğini düşünüp götürmüşler. Yaptıkları araştırma sonucunda hırsızın kim olduğunu ve nerede yaşadığını bulmuşlar. Gidip onu evinde yakalayıp mahkemeye götürmüşler. Suçlu bulunan hırsız cezasını çekmiş. Çocuğun eşyalarını da geri vermişler. Çocuk eşyalarına kavuştuğu için çok sevinmiş. Babası odanın camını tamir ettirmiş ve anne ve babadan birşey saklamamasını, annesinin ve kendisinin ona her zaman yardımcı olacağını anlatmış. Çocuk da hatasını anlayıp anne ve babasından özür dilemiş. Bir daha da camlara ve diğer eşyalara zarar vermemiş. Anne ve babasından hiç birşey saklamamış.