Elif ve Yıldız Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir zamanlar Elif adında küçük bir kız varmış. Elif çok mutlu bir hayat sürermiş. Günlerden bir işe Elif'in dedesi hastalanmış ve dedesini kaybetmişler. Elif'in bir yıldızı varmış. Onun adı Şeker'miş. Bütün dertlerini Şeker'e anlatırmış. Dedesini kaybettiğini anlatınca yıldız parlamış. Elif'i yanına almış. Şeker "biliyorsun ki Elif bazı durumlara katlanmak gerek üzülme" Elif "Şeker dedem neden öldü? Şeker "Bilmem ama unutma deden hep senin kalbinde" demiş ve Elif'i odasına göndermiş. Elif bunları biraz düşünmüş ve uyumuş. Sabah kalktığında mutlu bir sürpriz olmuş. Elif'in doğum günü partisi varmış. Her şey hazırlanmış. Elif "İçimde bir boşluk var

Sponsorlu Bağlantılar

anne çünkü dedem yok" Annesi "Üzülme tatlım deden hep senin kalbinde.Elif şimdi şekerin dediğini hatırlamış. Peki demiş. O gün eğlenelim dursunlar Biz gelelim şekere. şeker zor durumdaymış. Çünkü yıldızlar arasında bir savaş varmış. O yüzden gece yer değiştirmek zorundaymış. Şeker gece aynı yere gelince elifi yanına almış ve olanları anlatmış. Elif şekere yardım etmiş ve savaşı kazanmışlardır. Elif Gil o gün dedesinin mezarına gitmişler. Birkaç karanfil bırakıp geri dönmüşler. Elif dedesini özlüyormuş. Ama unutmamış cesaret herşeyin başıdır.

Evet bütün öksüz kardeşlerime ve yakın akrabası vefat edenler için söylüyorum onlar sizin kalbinizdedir. Siz hayata odaklanın.