Gerçek mi bu? Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

O gün, yine alarmımın sesiyle okula koştum. Geç kalmıştım. Öğretmenime belli etmeden yerime oturdum. Sıra arkadaşım Sena, bana bir taş bulduğunu yazdı. Ben de söylemene ne gerek vardı bir çakıl için diye yazıp, ünlem koydum. Sonra, arka sıradan Doğa, ne konuşuyorsunuz? diye yazdı. Not defterimizden sayfalara bu konuşmaları yazmıştık. Çünkü öğretmenimiz, derste konuşmamızdan hoşlanmıyordu. Sonra Doğa'ya Sena taş mı ne bulmuş yazarak kağıt attım. Ama Doğa'nın sıra arkadaşı alarak, Ya bu ne? yazdı. Bende "Sen bizim ne konuştuğumuzu bile bilmiyorsun" dedim yüzüne. Öğretmen de "Ne konuşuyorsunuz Asya'cım?" dedi. Hiçbir şey dedim. Doğa'nın sıra arkadaşı Feridun da ne hiçbir şeyi dedi. Ben de sus deli ceza mı alalım? diye bağırdım. Sonra Öğretmenimiz "Tahataya bakın sizde konuşmayın lütfen." dedi. Anında zil çaldı. Duam kabul oldu resmen. Sena'yla dışarı çıktık. O da "Taş buldum" dedi. Ya ne taşı! ne taşı! dedim. Sonra Sena:

 

- Kantine gidip kendime simit alacaktım.

 

Sonra, bankta oturan beyaz kediyi gördüm. Bu mavi taş ta patisinden çıktı, dedi. Saçmalama dedim ilk önce. Ama taş gerçekten parlıyordu. Bu bir florit, dedi.Rengi değişiyordu güneşte.

 

Bu sihirli bir taş, kedi etrafı kazarken patisine takılmış olmalı, dedi. Cemile, 'SİHİRLİ' sözcüğünü duyar duymaz, yanımızda belirdi:

 

- Bunu bana kaç liraya satarsın?

 

- Satmam.

 

- Asya, hadi. Sihirli bir şey lazım bana acil

Sponsorlu Bağlantılar

para bulamam gerekli. Oyun için top almalıyım.

 

- Ben ne yapayım topu? İnsanlar florit gibi özel doğal taşları neredeyse 200 milyar liralara alıyorlar. Yarın harçlık alıp topu alıverirsin, beş liraya mı satayım şimdi sana!.. dedim.

 

Feridun koşu yarışı yaparken, bağırdı:

 

- Seni düzenlediğimiz codeye yazdım.

 

- İyi tamam 4. adanın 18. levelindeyim.

 

- Tamam, dedi ve koştu.

 

İçeri girince 5 kişi codeye gittik. Code bitti. Sertifikamı alınca, telefonunmu kollayıp, efsanevi lacivert taş dedim googleye. Gerçekten çıktı. Dans etmeye başladım. Sena ne oluyor dedi. Efsanevi taş doğru, dedim. Sonra bayıldım resmen. Uykum 100 oldu. Benim bir hastalığım var. Çok koşunca, nefesim daralıyor. Serum veya benzer tadı çirkin iğrenç pütürcüklü ilaçlarla düzeliyor. Gerçekten efsanevi doğal taş "FLORİT" bulmuşuz. Sena benim olabileceğini söylemişti gerçek olduğununu öğrenmeden önce. Düzelince 3. kattaki kullanılmayan tuvalette florite baktım.

 

Ay ben valla satmıyacağım onu çocuğumun, çocuğunun,çocuğunun, çocuğunun bile bu taşı saklamasını istiyordum. Fen labotuarında, taş gerçek mi diye deneyler yaptım. Hepsi doğru, doğru ve doğru...

 

Mutluyum... Yes apiye good...lalal lal la lal..

 

Ay afedersiniz ben salaklaştım yine galiba terk ediyorum siteyi.