Gümüş Küpeli Köpek Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Gümüş bir zamanlar çok sevimli bir köpekti. Kurtlarla yaptığı bir boğuşmada kulakları yırtılmış şekli bozulmuştu. Sahibi onu çok küçükken alıp beslemiş ve gri parlak tüylerinden dolayı da adını gümüş koymuştu. Sahibinin koyun sürüsü vardı. Koyunlara iki çoban birden bakıyordu. Gümüş sürüye gitmediği zamanlarda evin önünde yatıp uyuyordu. Bir gün evin hanımı çocuğunun beşiğini getirip gümüşün yanına bıraktı. Ben dereye çamaşır yıkamaya gidiyorum dedi ve  çamaşırları alıp yürüyüp gitti. Güzel bir hava vardı ve gümüş keyifle yatıyordu. Bu arada bebek de mışıl mışıl uyuyordu önceki akşam Kurtlarla boğuşmasından. Sonra yorgun olan gümüş keyifle

Sponsorlu Bağlantılar

uyuyordu bir an kuşların ve çekirgelerin. Sesi kesilince gümüş tedirgin olup kalktı beşiğe bakınca büyük bir yılanın beşiğe doğru süzüldüğünü gördü. Bir anda ok gibi fırlayıp yılanı kafasından yakaladı bu boğuşma sırasında beşik devrildi gümüş yılanı sürükleyerek tepenin arkasında kayboldu. Bebeğin ağlamalarını duyan annesi koşarak gelip bebeğini kucağına aldı gümüşe baktı ortalarda yoktu sonra etraftaki kan izlerine gördü bir süre sonra gümüş ağzında yılanın başıyla geldi kadın olanları anlamıştı gümüşün başını okşadı gümüş ağzında yılanın başı yürüyüp tekrar tepenin arkasına gitti. O günden sonra Küpeli gümüş bir daha hiç görünmedi.