İlkokulun İlk Günü Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Aysu, o gün çok heyecanlıydı. Çünkü bugün okulun ilk günüydü! Sabah erkenden uyandı. Elini yüzünü yıkadı, anne,baba ve ablasına "günaydın"dedi. Annesinin hazırladığı kahvaltıyı yaptı. Dişlerini fırçaladı. Daha sonra da üstüne okul formasını giydi. Saçlarını ördü ve ailesine "hoşçakal"deyip yola koyuldu. Yeni okulu evlerine çok yakındı. Zaman geçmeden vardı. Okul binası 2 ana binadan oluşuyordu ve herbirinde 4 kat vardı. Bir binada ilkokul 4'e kadar okuyorlar, ortaokul olunca öbür binada da 4 sene okuyorlardı. Aysu, henüz okulun ilk günü olduğu için ilk binanın ilk katına girdi. Daha sonra sınıfa girmeden önce müdüre gidip hangi sınıfta olacağını sorması ve okul kimliğini göstermesi gerektiğini hatırladı. Diğer bazı öğrencilere sorup müdür odasına geldi. Kapıyı tıklattı, içeri girdi. Müdür:

 

"Hoşgeldin Aysu! Ben de seni bekliyordum."dedi. Aysu da ona:

 

"Hoşbulduk Ada öğretmenim!"dedi ve okul kimliğini masaya bıraktı. Sonra:

 

"Hangi sınıfa gireceğim Ada öğretmenim?" diye sordu.

 

Sponsorlu Bağlantılar

"Hmm...Bakıyorum...Acaba hangi sınıfların kontenjanı boş...Hah, buldum! Sınıfını sen seç Aysu. İki dolmamış sınıf var. Biri 1\D, öbürü de 1\F.Sen seç" dedi.

 

Aysu da ona "Teşekkürler" deyip çıktı. 1\D sınıfının önünde güler yüzlü, zayıf, uzun boylu, Sarı, tülü bir eteği, Pembe, bol bir tuniği olan, pembe, simli bir topuklu ayakkabı giymiş, tatlı, beline kadar uzanan kaküllü siyah saçları, mavi gözleri, elinde dosya tutan ve sınıfa girenleri dosyaya yazan nazik bir bayan vardı. Aysu oraya girdi. Kadın ona:

 

"Merhaba, ben senin 4 yıllık öğretmenin Yıldız. Sen de adını söylersen sevinirim" dedi.Aysu:

 

"Benim adım Aysu. Memnum oldum Öğretmenim." dedi ve sınıfa girdi.Bikaç dakika sonra ilk ders başladı:

 

"Merhaba çocuklar! Ben Yıldız Kartaş. Sizin öğretmeniniz" dedi. Böylece o gün daha çok eğlence ağırlıklı bitti. Okul bitince Aysu herkese veda edip eve gitti. Dolu dolu birgün olmuş, birçok yeni dost edinmişti. O gün de mutlu bir biçimde yemek yedi, ailesiyle vakit geçirdi ve uyudu...