Ötmez Ördek Nenö Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Çok seneler önce, dünyanın uzak diyarlarında, sevimli mi sevimli bir masal ülkesi varmış. Bu güzel ülkenin adı Timdi'ymiş.Timdi'de de burada olduğu gibi bir çok çocuk yaşarmış. Bu çocuklardan biride Lifa adında küçük bir kızmış. Lifa her gün erkenden kalkıp okula gidermiş. Sabahları uyanmaktan hiç zorluk çekmiyormuş. Çünkü onun başının ucunda sihirli bir saat varmış. Bu sihirli saatin içinde sarı tüyleri olan, güzel sesli bir anne ördek yaşıyormuş. Anne ördek her sabah küçük kızı okula gitmesi için uyandırırmış. Küçük kız, anne ördeğin huzur dolu sesi ile güne başlar, mutlu bir şekilde okulun yolunu tutarmış. Anne ördek ise görevini yerine getirmenin sevinciyle yuvasına, saatinin içine girer öteceği vakti beklemeye koyulurmuş. Bir gün anne kuş, yine küçük Lifa'yı

Sponsorlu Bağlantılar

uyandırdıktan sonra yaşadığı saatin içine dönmüş. Bugünlerde anne kuş biraz telaşlıymış. Çünkü günlerdir heyecanla beklediği küçük yavrusu yumurtasından çıkmak üzereymiş. Anne kuş, yumurtasının üzerinden gözlerini bir an olsun ayırmıyormuş. Küçük beyaz yumurtayı şefkatli kollarıyla sarıp sarmalıyormuş. Sonra birden kanatlarının altında hafif bir kıpırtı hissetmiş. Anne ördek hemen neler olduğuna bakmış. Birde ne görsün? Dünyalar güzeli sapsarı tüylü küçük yavrusu merakla annesini inceliyormuş. Anne ördek, küçük yavrusunu sevgiyle öpmüş, koklamış. Anne ördek bir gün boyunca küçük yavrusuna ne isim vereceğini düşünmüş taşınmış Nenö ismini bulmuş. Bu isim küçük yavrunun çok hoşuna gitmiş ve artık lifa'yı iki güzel ördek uyandırmış.