Korku Canavarı Okuma Masalı

Bir varmış, bir yokmuş. Zamanın birinde bir ülkenin dışında büyük bir orman varmış. Bu ormanın derinliklerindeki mağaralardan birinde, herkese korku veren bir canavar yaşarmış.

Bu canavar, gökyüzünde dolunay olduğu geceler, kralın hizmetkârlarından birini öldürüyormuş. Krallık ise buna bir türlü çare bulamıyormuş.

Bir gün, büyücünün biri kralın huzuruna çıkmış. Krala bir teklifte bulunmuş:

- Eğer beni en iyi yardımcın yaparsan, sana canavarın kalbini söküp getiririm, demiş.

Kral hemen kabul etmiş bu teklifi. Günler geçmiş, büyücüden tek haber yokmuş. Bir vakit gelmiş, nihayet büyücü kralın huzuruna çıkmış. Bohçasından canavarın kalbini çıkarıp krala vermiş. Kral buna çok sevinmiş.masalsitesi.com

Büyücü, kraldan kendisinin de şartını (baş yardımcı yapması şartını) kabul etmesini istemiş. Kral, büyücüyü hemen baş yardımcısı yapamayacağını söylemiş. Fakat bunun yerine krallıkta istediği kadar kalabileceğini ve istediği kadar altına sahip olabileceğini söylemiş. Büyücü bu duruma çok sinirlenip oradan uzaklaşmış. Günlerce büyücüden

Sponsorlu Bağlantılar

haber çıkmamış. Kral da, bu durumu ucuz atlattığı için seviniyormuş.

Dolunayın olduğu bir gece, yine hizmetkârlardan birisi korku canavarı tarafından parçalanmış. Krallıkta yine bir korku başlamış. Herkes, büyücünün canavarı öldürmediğini anlamış. Bir gece, kral odasına girdiğinde bir de bakmış ki karşısında korku canavarı kendisini bekliyormuş. Kral kaçmaya çalışmış fakat başaramamış. Korku canavarı dile gelmiş:

- Eyyy kral, beni hatırladın mıııı?

Kral şaşırmış:

-Hayır, demiş.

- Ben, senin yıllar önce öldürmeye çalıştığın ikiz kardeşinim. Beni halkım iyiliklerimle severken, sen hep beni kıskanmıştın. Beni, ormanın derinliklerinde hizmetkârlarına öldürtmeye çalıştın. Beni öldürecekleri sırada büyücü hepsini böceğe çevirdi ve benim de derdimi dinleyip beni bu hâle getirdi. Geceleri canavar olup, her dolunay gecesinde senden ve hizmetkârlarından intikamımı alıyorum. Sana bi teklif sundum, teklifimi kabul etmedin. 

Kralın yalvarmalarına aldırmadan onu parçalayıp yemiş ve kralın yerine geçmiş.

Eski kraldan çok daha iyi bir şekilde yönetmiş ülkesini.