Uyuyan Güzel Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir varmış bir yokmuş. Zamanın birinde kral ve kraliçe yaşarmış bunların hiç çocukları olmamış. Kraliçe hep Allah'a dua edermiş. Allah'ım ne olursun benimde çocuğum olsun. Aylar geçmiş yıllar geçmiş en sonunda kralla kraliçenin nur topu gibi kızları olmuş. Kral bi şenlik düzenlemeye karar vermiş. Bütün kasabayı ve perileri saraya davet etmiş. Kraliçe bebeğini beşiğine yatırmış ve şenlik başlamış. Yiyecekler mi ararsınız içecekler mi Allah'ın her bi nimeti varmış. Periler dileklerini dilemeye başlamışlar. 12 perinin dilekleri kabul olurmuş.
11 perinin dilekleri:
1.peri-Büyüyünce şarkı söylerken kuşlar sussun seni dinlesin.
2.peri-Varlıklı bi prensle tanışmasını dilemiş.
3.peri-Kimse sana zarar veremesin.
4.peri-İse iyi bir kız olmasını dilemiş.
5.peri-Güzellik dilemiş.
6.peri-akıllı olmasını dilemişler....
Tam 12. peride dileğini diliyormuş ki...Gök gürültüleri ve şimşeklerle kapı açılıvermiş. İçeriye kötü yürekli cadı girmiş. "Beni çağırmayı nasıl unutursunuz" diye bağırmış öfkeyle. "Öyleyse bende dileğimi söylüyorum" demiş.

Prenses 15 yaşına geldiğinde parmağına iğne batacak ve ÖLECEK diye bağırmış ve öfkeyle çıkıp gitmiiş... Kraliçe

Sponsorlu Bağlantılar

ağlamaya başlamış. Minik prensesin kaderine çok üzülüyormuş ve çaresizmiş. Tam o sırada 12. peri imdada yetişmiş. "Ben henüz dileğimi söylemedim. Kötü büyüyü bozamam ama değiştire bilirim. Prenses ölmeyecek ama 100 yıl uyuyacak" demiş. Kralda kraliçeye "üzülmeyin, cadının büyüsünü geçersiz kılabiliriz. Her türlü önlemi alırız" diye teselli ediyormuş. bütün halk seferber olmuş, iyi perilerle birlikte çalışarak ülkedeki tüm iğneleri yok etmişler. Prenses artık emniyetteymiş. Yıllar geçmiş prenses büyümüş 15 yaşına gelmiş. Sarayı dolaşmaya karar vermiş sarayın bodrum katında bir tane teyze dikiş dikiyormuş. Prenses bu nedir diye sormuş. Teyze "bu iğne demiş". Ve prenses dokunmuş iğne eline batmış ve oracığa uyuya kalmış onla birlikte bütün saray uyuya kalmış. 100 yıl geride kalmış. Bir prens saraya girmeye karar vermiş. Prens prensesi görür görmez aşık olmuş. Prens prensin yanağına bir öpücük konduru vermiş. Büyümüşler evlenmişler çocukları olmuş hatta çocuklarının çocukları olmuş. Ve mutlu, huzurlu, sağlıklı yaşmışlar.
                      MUTLU SON