Padişah ve Akıllı Kızları Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir padişah ile karısı ve kızları yaşarmış. Kral kızları Maria ,Julia , Kristin ve Madison'a sormuş "Kızlarım sizce halkımızla nasıl konuşabilirim " diye sormuş .
Kızlar
- Duyuru yaparak , ziyafet çekerek ,demişler.
- Başka bir şey yok mu ? Kimse bulana kadar odalarından çıkmayacak . Anladınız mı ? Anlaşıldıysa herkes odalara .
  Kızlar düşünmüş , taşınmış ama hiçbir şey bulamamışlar.Babaları kızlarına sordu. Ama her cevap olumsuz geliyordu . Babaları öyle bir borç altına girmişti sanki işler çıkılamayacak bir hal almıştı . Hastalığın adı çiçek hastalığı idi. Kızları bir an olsun başından ayrılmıyordu .    Ülke yönetimi sanki kızlara geçmişti . Ülke yönetimi hakkında  hiçbir eğitim almamışlardı.
Kızlar iradelerine göre değil içlerinden geçenlere göre hareket ediyordu . Bir gün ülkede savaş çıktı . Ordu , para ve asker lazımdı . Kızlar sözlerini tuttular . Anneleri de onlara yardım ediyordu . Birlikte plan yapıyorlardı . Düşman geldi ve saldırdı . Hazırlıklı oldukları için savaşı kazandılar . Mayınlar patlatılsa bile yenileri hemen koyuldu .
  Kaybeden ülke savaşa tazminatı ödedi . Zafer coşku ve  mutlulukla kutlanıldı. Yenilgiyle ayrılan düşman bir daha saldırmadı . Ülkeleri huzura kavuştu .