Şirin Kitap Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Varmış Bir Yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir kitap varmış. Adı Şirin kitapmış.

Şirin kitap bir sürü hikayeler anlatarak çocukları eğlendiriyormuş güldürüyormuş. Bu kitap elden ele Günden güne Herkesin bir kere de olsa eline geçmiş bir kitaptır bütün kasaba halkı Bu kitabı bilir sadece kötü kalpli Cadı ve kızı iyi kalpli cadı dışında herkesin eline geçmiş ve bir gün Şirin kitabını gerçek sahibi iyi kalpli cadıya vermiş. Bu cadıya cadı demek de mümkün değilmiş Biz gidelim cadının evine ve Şirin kitap orada kendini huysuz hissetmiş ve güzel masal anlatmak yerine bakmış. Sadece iyi kalpli cadının annesi kötü kalpli cadıya bakmış. Bu cadıysa o kadar gaddar O kadar taş kalpliymiş ki herkes ondan uzak dururmuş Ama herkes kızı iyice diyebilirmiş herkes Ama herkes ne kadar iyi kalpli olduğunu biliyormuş ama bir sorun varmış ki herkes ondan uzak duruyormuş sonra Şirin kitapla dertleşmişler ve sizin kitap Ona bir çözüm bulmuş çözüm şöyleymiş:

 

- Seni sabaha karşı kötü kalpli Cadı daha uyanmadan yani seni buradan götüreceğiz ve Seni baştan aşağı değiştireceğiz

demiş şirin kitap ilk harbi Cadı önce mırın kırın etmiş ama sonra

Sponsorlu Bağlantılar

düşünmüş ki Bu iyi bir fikir bu Tüm gece bütün eşyalarını Şirin kitap ile toplamışlar ve artık kaçmaya hazırmış sabaha karşı kötü kalpli yani gaddar Cadı uyanmadan kaçmışlar ama nereye kaçacaklarını planlamadıkları için ormanın içine gitmişler. Ama bir sorun vardı iyi kalpli Cadı yönleri bilmiyordu Neyse ki Şirin kitap yönleri biliyordu yönleri Aynen öyle gösterdi Ağaçların yosunlu tarafları kuzeyi gösterir bulunduğumuz ortamda ağaç Yoksa da karınca yuvalarından bakılır Karınca yuvalarının ağızları yani girişleri kuzeyi gösterir aynen bu şekilde söyledi Şirin kitap artık gönderebiliyordu doğu ve batıyı biliyordu tabii ki de artık kaçmışlardı ve küçük şirin bir kulbe gördüler o kulübede kimin yaşadığını bilmedikleri için oradan hızlı bir şekilde uzaklaşmaya çalışan iyi kalpli cadıyı durduran Şirin kitap aynen bu şekilde söyledi Şirin ailesiyiz yani Bizim her şeyimiz Şirin bu şirin ev de hiç de kötü insanlar Yaşamaz bunun içinde şirin yatak Şirin mobilyalar bulunur ve bu evde hiç kimse yaşamaz Aslında Şirine yaşayabilir dedi Şirin kitap ve artık Orada mutlu mesut hayatlarını sürdürdüler ve seninle ise çok iyi anlaştılar....