Bir Avcı Masalı

Bir zamanlar dillere destan bir avcı yaşarmış. Bu Avcı öyle bildiğiniz avcılardan değilmiş. Sihirle avlama özelliği varmış. Bu avcı ne zaman canı ava çıkmak istese ellerini çırpar ve o gün kısmetinde hangi av varsa yanına gelirmiş. Avcı da onu yermiş. Günlerden bir gün Avcı insanların olduğu bir yere gitmiş. Orada yeni arkadaşlar edinmiş. Bu yeni arkadaşlarıyla avlanma sihirini yapıp onlara kısmetlerinde ne varsa onu getiriyormuş. Avcıyı kıskanan bir başka avcı varmış o ellerini çırptığında aslan geliyormuş... Masal bu ya birgün avcı uyuyormuş avcı uyurken öbür kıskanç avcı gelmiş. Bu uyuyan avcının yanına. Ellerini çırpmasıyla aslanın gelmesi bir olmuş. Tam avcıyı yiyecekken avcı uyanmış ve ellerini çırpınca aslanın karşısına bir tavşan çıkmasın mı aslan afiyetle onu mideye indirmiş... Öbür avcı öfkesinden deliye dönmüş. Bir seferinde de avcı uyurken kurt getirmiş. kurt tam avcıyı yiyecekken avcı uyanmasın mı! öbür avcı sinirinden bir aslan gibi kükremeye başlamış. Avcı ikisinden de korkmuyormuş.

Sponsorlu Bağlantılar

Avcı diğer avcıya:

"Sen kıskanç bir avcısın bu şekilde hiçbir yere varamazsın. Ben kendime ve diğer arkadaşlarıma faydalı olmaya çalışırken sen beni öldürmeye hatta yok etmeye çalışıyorsun... Bunun bir bedeli olacaktır..." sonra kurda doğru el çırpmış ve kurt o avcıyı bırakıp öbür avcıyı yakalamış. Avcı korkusundan:

"Tamam avcı kardeş! ben pişmanım bedelini ödedim. Lütfen beni bırak!" öbür avcı ise:

"Bir daha böyle yapmayacağına namusun ve şerefin üstüne and iç bakalım!" Diğeri:

"And içerim. Bir daha olmaz... Amannnnnnnnnnnn!" Avcı: "tamam kurt efendi! o avcıyı bırakınız. o benim dostumdur...!" Kurt:

"Peki ama bana bir av getirmen şartıyla...!" Avcı:

"tamam getiriyorum buyrun..." Kurt:

"sağ olun avcı bey" Avcı:

"Rica ederim kurt efendi..."

Diğer Avcı ve öbür avcı birbirleriyle çok iyi geçinmişler masalda burada bitmiş...