Halasının Kuzusu Hikâyesi-Öyküsü

Halası onu, o da halasını çok severmiş. Doğduğunda onu çok uzaklardan görmeye gelmiş. Benzini solmuş görünce kucaklayıp kucaklayıp bahçeye güneşe çıkarmış. Ona çok iyi bakmış. Beslemiş, sevmiş, sarmalamış.


Halası uzak bir şehirde öğretmenlik yapıyormuş. Bu yüzden her istediğinde yeğenini görmeye gelemiyormuş. Yeğenini çok özlüyormuş. Ondan uzak olduğu aylarda ona örgüler örüyormuş, daha bebek olmasına rağmen süslü mektuplar yazıyormuş.


Yeğeni ailesinin yanında çok mutlu olmasına rağmen o da halasını çok özlüyormuş.

Bazı tatillerde yeğeni de halasının bulunduğu şehre halıcığını ziyarete gidiyormuş. Onla yaşamak tatillerini beraber geçirmek onun için çok mutluluk verici bir hadiseymiş.

Halasının çocukları çok büyükmüş. Halacığı evde tek başına yaşıyormuş. O geldiğinde halasının evi mutlulukla neşeyle doluyormuş.

Hala yıllar

Sponsorlu Bağlantılar

geçtikçe yaşlanmaya başlamış. Yeğen de artık üniversite çağına gelmiş. Halasının bulunduğu şehirde okumaya karar vermiş yeğen. Hazırlanmış sınavları kazanmış ve halasının yakınındaki okulu kazanmış. Öğretmenlik bölümünü kazanmış. Halası da emekli bir öğretmen olduğu için yeğen, içten içe gurur duyuyormuş. Hala da çok gururlanmış yeğeni adına.

Dört yıllık üniversitesini halasının yanında bitirip çok akıllı kültürlü bir öğretmen olmuş bizim yeğen. Hala ise artık iyice yaşlanmış sadece evde yemek işine bakabiliyormuş. Evdeki diğer işlerini bizim yeni mezun öğretmenimiz yapıyormuş. Tercihlerini yapmış. Ve o şehirde öğretmenlik kazanmış. Halasının yanında öğretmenlik mesleğine başlamış. Halası yeğeni için konu komşuyu toplayıp güzel bir yemek vermiş. Dualar okutmuş. Güzel bir geleceği olsun diye uğraşıp emeline ulaşmış. Sevgi bu kadar değerliymiş işte. Canı canana bir tutan karşılıksız olan biricik duygu.