İlkbahar Gelince Masalı

Bu içerik, amatör çalışmaları desteklemek amacıyla yayınlanmaktadır, Siz de yazılarınızı Masal Ekle bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Sinem her ne kadar en çok kışı sevse de onun için tüm mevsimler çok güzeldi. Her mevsimin ayrı bir güzelliği vardı. İlkbaharda tüm doğa derin uykusundan uyanır, her taraf canlanırdı. İlkbahar insana da ayrı bir canlılık katardı. Artık karlar da eriyordu. Güneş sıcaklığını her geçen gün hissettiriyor, insanlar üzerlerindeki kalın giysileri çıkarmaya başlıyordu. Sinem bir sabah kuşların şen cıvıltısıyla uyandı. Penceresinin perdesini açtı. Güneş çıkmış, kuşlar neşe içinde uçuşuyordu. Kendi kendine: "Oh be! İlkbahar geldi. Biraz da ilkbaharın tadını çıkaralım ."dedi. Kendi kendine böyle mırıldanırken annesinin şu şiiri okuduğunu duydu. Kış bitti bahar geldi , Doğa yeniden dirildi. Hayvanlar derin uykularından, Neşeyle uyandı. Yatağından hemen kalktı. Yatağını bir güzel düzeltti. Banyoya gidip elini yüzünü yıkadı. Sonra annesinin yanına gitti.

Sponsorlu Bağlantılar

Sinem:"Günaydın anneciğim! "Canan Hanım "Günaydın kızım. "Sinem:"Anne artık kış bitti, bahar geldi. Canan Hanım: "Evet kızım, artık doğa derin uykusundan uyandı. Sinem: "Kuşlar neşe içinde ötüyor. Her taraf yeşermeye başladı. Canan Hanım: "Evet kızım, ilkbahar insanlara ayrı bir zindelik verir. Herkes kendini daha genç ve mutlu hisseder. Onlar kendi aralarında konuşurken Sinemin babası Ahmet Bey de kalkmıştı. Yanlarına geldi. Ooo! Günaydın bayanlar, bakıyorum da ilkbaharın neşesi size de gelmiş. Canan Hanım: "Günaydın Ahmet Bey! Tabi ki baharın neşesi bize de gelecek. Doğa gibi biz insanlar da ilkbaharın gelmesiyle canlanıyoruz. Sinem: "Günaydın babacığım. İlkbahar bize ayrı bir neşe ve huzur verir. Canan Hanım: "Hadi o zaman kahvaltıyı hazırlamama yardım edin bakayım! Sinem: "Hemen yardım edelim. Sinem ve Ahmet Bey kahvaltıyı hazırlamkta Canan Hanıma yardım ederler