Şanslı Yumak Masalı

Ben üçüzlerden biriyim. Annem beni diğer kardeşlerime göre sanki daha az önemsiyor. Henüz 2 aylığım ama doğdugumdan bu yana annemin en az sevgi gösterdiği çocuğu benim. Mesela...

 

Süt içme sırasında annem önce iki kardeşime süt verir sonra biraz sütü kalırsa bana verir. Bazen sütü biter ve ben sadece ağlayarak uyurum. Annem de yine diğer iki kardeşimi sever ama benim ağlamamla ilgilenmez. Olsun ben de her zaman çok açım sanki annem de haklı. Çok fazla şey istiyor olabilirim. Hava çok soguk, ama annem ve kardeşlerimle sarılıp uyuduğum için ısınıyorum.

 

Ara sıra Can Umut yanıma geliyor neredeyse her gün beni seviyor, konuşuyor, bir de annesi var Aslı adı.

 

Can'la annesi benimle konuştuğunda kendimi çok değerli ve özel hissediyorum ve de güvende...

 

Şimdi üç aylığım hava daha da soğudu. Tabaklarımız boş, annem sinirli, gökyüzünden dondurucu soğuk ve ıslak beyaz şeyler iniyor. Üşüyoruz, açız artık açlıktan ağlamayı bırakıp annemin memelerine ısırarak saldırdım ama annem buna çok kızdı. Beni tuttuğu gibi sokağın bir kenarına bırakıp hızla gözden kayboldu.

 

Ağlıyordum, üşüyordum, umutsuzdum ama Can ve Annesi Aslı'yı gördüm o sokaktan geçerlerken. Hemen yanlarına koştum açım annem de beni burada bıraktı çok üşüyorum dedim.Ya annem geri gelmezse naparım ben dedim. Beni alıp evlerine götürdüler. Nefis sıcak güzel yemekler yedim. Can'la birlikte deli gibi oynadık.Sonra yorgun düşüp pencerenin kenarındaki yumuşacık yatakta uyudum.

 

Onlar olmasalar donarak ölecektim belki. Ne iyi insanlarmış.Yürekleri kocaman. Annem bile acımadı bana ama onlar acıdı. Sıcacık bir evim var harika yemekler, sevgi dolu bir ortam.

 

Artık aylardır burdayım. Pencereden baktığımda havanın güneşli olduğunu görüyorum. İçimden dışarıda olmak geliyor. Dışarısı çok eğlenceli görünüyor.

 

Bu gün evde bir telaş var. Can ve annesi tatile çıkacak bavul hazırlıyorlar. Can benimle konuşuyor: masalsitesi.com

 

- Biz şimdi tatile gideceğiz ama gelince seni yeniden yanımıza alacağız. Sen o süre içinde bahçede bizi bekle sadece 10 gün çabucak geçer.

 

Sonra beni o gördüğüm yeşilliklerle dolu bahçeye bırakıp gittiler. Hava güzeldi ama ben yine açtım. Sonra bir teyze gördüm adı Sevgi, aç mısın dedi başımı salladım. Beni alıp ahşap bir eve götürdü. Bu ev bahçenin tam içindeydi küçüktü ama içinde çok arkadaş vardı. Orada bolca

Sponsorlu Bağlantılar

yemek ve su buluyor her gün arkadaşlarımla gezip oynuyordum. Günlerim çok güzel geçiyordu ama Can ile Annesini gün geçtikçe daha çok özlüyordum. Onlar benim en iyi dostlarımdı. Sevgi de öyle aslında burdan gidersem onu da çok özlerim.

 

Derken hava yine iyice soğudu. Yemeğimiz vardı, arkadaşlarımla sarılıp ahşap evde bir göz odada uyuyorduk. Peri vardı en iyi arkadaşım olan kız. Peri ben ona sarılınca mutlu mutlu uyurdu, ama bir gün çok ateşlendi. İki gün hiçbir şey yemedi öksürdü, öksürdü ve bir gece ona sarılıp yattığımda yüzümü öpüp bana gülümsedi. Sonra sabah uyandığımda onu bir daha göremedim. 3 Gün sonra benim ateşim yükseldi. Sadece çok sıcak olduğunu hatırlıyorum sonra ağrılarımdan bayıldım.

 

Gözümü bir açtım ki benden mutlusu yoktu Can'ın dizlerinde yatıyordum.Can elinde kaşık bana çorba veriyordu. Eski canım dostuma nasıl hayır diyebilirdim ki tabiki çorbamı içtim. Tadı berbattı ama olsun ben Can'ın yanındaydım ne olacak çamur bile içerdim. Annesi Aslı bana habire sıcak havlu tutuyordu. Isınmak güzeldi, ağrılarım da geçiyordu birazcık.

 

3 gün böyle geçti çorba, havlular, sonsuz bir sevgi... 4. gün kapı çaldı ve Sevgi teyze geldi. Bana en sevdiğim şey olan tavuk etli pilav getirmiş. Ama çok istememe rağmen midemin bulantısından yiyemedim. Olsun onu görmek ve bana yaptığı o güzel şeyler paha biçilemezdi. İyi dileklerini söyleyip gitti. Can'ın kucağındayım. Bana fen bilgisi kitabından sesli sesli tam 20 sayfa okudu. Hem onun yarın sınavı varmış, hem de ben böyle dinlenebilirmişim. Onun sesi ile iyileştim. Önce tüylerimin dibinde bir terleme sonra hızla iyileşen ağrılarım, agzımdaki kötü tat gitti mis gibi Aslı'nın çorbasının tadı.Sıcak havlular ve işte enerjim geri geldi.

 

Ertesi gün kapısında veteriner yazan beyaz önlüklü teyzeye gittik. Teyze dedi ki öleceğini anlayıp annesi bile terketmiş ama sizlerin sevgisiyle sapa sağlam bir kedi oldu.

 

Şimdi 7 sene geçti hala onlarlayım. Hala Can'ın derslerini dinliyorum, Aslı'nın yemeklerini yiyorum, arada Sevgi teyze geliyor sıcacık evimdeyim. Tatillerde de beyaz önlüklü teyzede... Benden mutlusu yok. Şükür etmediğim bir gün yok. 3 kişiye de her gün dua ediyorum. Can Aslı ve Sevgi onlar olmasaydı çoktan ölmüştüm. Şimdi Peri'nin gittiği yerdeydim. Sonradan öğrendim ki Peri'yi de Sevgi teyze kurtarmaya çalışmış ama ilaçlar işe yaramamış.Ne diyebilirim ki... Kısmetli ve şanslıyım ama iyileşmemde sevdiğim insanları bırakamama duygusu çok etkili oldu.