Küçük Miyavın Maceraları Masalı

Küçük Miyavın Maceraları

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içimde kalbur saman içinde çok güzel bir orman ve burada yaşayan şirin mi şirin bir kedi ailesi varmış. Kendi halinde huzurlu bir hayat yaşayan bu kedi ailesinin miyav adında küçük bir yavruları varmış.

Miyav oyun oynamayı çok seven yaramaz bir kedicikmiş. Annesinin evden uzaklaşma uyarılarına rağmen her defasında ormanı keşfetmek isteği ile biraz uzaklaşırmış. Günlerden bir gün yine ormanda oynamaya çıkan miyav şu kuş şu tavşan şu çiçek derken evden oldukça uzaklaşmış.

 

Nerede olduğunu bilemeyen miyav çok korkmuş sağa sola koşturmaya başlamış gördüğü bütün hayvan dostlarına sormuş ama kimse ona evinin yolunu gösterememiş.

Hava kararmaya ve soğumaya başlamış. Evinden hiç ayrı kalmayan bu küçük kedicik çok üzülmüş annesini dinlemediği için çok pişman olmuş. Hem korkudan hem de yorgunluktan olsa gerek bi köşede uyuyup kalmış. Uyandığında kendini küçük bi oduncu kulübesinde yanan ocağın başında bulmuş. Çok bitkin, yorgun ve üzgünmüş. Sağına soluna bakındığında odada oturan sevimli bir çocuk görmüş. Miyavın uyandığını fark eden küçük çocuk sevinç’le onun yanına gelmiş yiyecek bir şeyler getirmiş. Çok iyi yürekli olan bu çocuk miyavı korumuş kollamış ve iyileşmesi için elinden geleni yapmış.

 

Zaman akıp geçmiş miyav iyileşmiş koşturmaya başlamış ama bir türlü mutlu olamıyor ailesini çok özlüyormuş. Artık o kadar yolu gidebilecek gücü topladığını ve bi an önce ailesine kavuşmak isteğini biliyormuş. Fakat kendisine bu kadar iyilik yapan bu sevimli çocuğa da haksızlık etmek istemiyormuş. Bir plan yapmış, çocuğu oraya, kediler ülkesine götürüp orada onu ağırlamaya karar vermiş. O gece iyice dinlenmek üzere uyumuşlar.

Sabah erkenden uyanan miyav

Sponsorlu Bağlantılar

çocuğun kendisine süt getirmesini beklemeye başlamış. Biraz sonra çocuk elinde bi kase sütle içeri girmiş, onun girdiğini gören miyav hızla dışarı fırlamış ve onunda arkasından gelmesi için ara ara durup beklemiş. Bunu gören çocuk şaşırmış bu kedi niye kaçtı deyip arkasından koşmaya başlamış. Arada bir kendini gösteren ama durmak bilmeyen bu kedinin ardından saatlerce koşmuş. Artık çocuk evden fazlasıyla uzaklaşmış evin yolunu bilemiyordu. Tek şansı bu kediciğin onu güvenli bi yere götürmesiydi. Derken hava kararmaya başladı. Çocuk hem yorgun hemde korku içinde yürümeye devam ediyordu. Miyavın miyavlamaları ile onu yönlendirdiğini anlamıştı. masalsitesi.com Onu takip etmeye kararlı idi. Fakat artık hava iyice kararmaya başlamıştı. Yolun sonunu göremiyor karşısına neyin çıkacağını bilemiyordu. Ne yapabilirim diye düşündü. O sırada tam önünde duran uzun ağaç dalını farketti. O dalı yuvarlayarak onun gittiği yere kadar gitti. Hava aydınlanana kadar böyle devam etti. En sonunda ağaç dalı yüksekçe bir duvara çarparak durdu. Miyavın duvarın üzerinde durup kendisine gülümsediğini farkeden çocuk duvarı tırmanmaya başladı. Arka tarafa atlayan miyavı takip etti. Tam tepeye çıktığında güneş yeni doğmuş her yer pasparlaktı. Masmavi bir göğün arasından sızan sapsarı bir güneş yemyeşil bir orman rengarenk dumanı tüten küçücük evler şarkı söyleyen mutlu neşeli şirin kediler. Çocuk şaşkınlıktan kalakaldı. Çünkü miyavın ailesi etrafına toplanmıştı. Annesi babası ve kardeşi vardı çok mutluydular. Hep beraber döne döne şarkı söylemeye başladılar.

- Biz küçücük kedileriz

- Miyav miyav miii

- Şarkı söyler eğleniriz

- Miyav miyav miiiii

 

Onları böyle mutlu gören sevimli çocuk sessizce ama hızlıca evine ailesine doğru koşmaya başladı.